притисни ентер »

Рецепт за домашни крофни: Воопшто не впиваат масло
Рецепт за домашни крофни: Воопшто не впиваат масло

Рецепт за домашни крофни: Воопшто не впиваат масло

24 Споделувања Share Tweet Кој може да одолее на мирисот на домашни крофни? Меки, вкусни и неодоливи, крофните се посакувани од секој љубител на слатките задоволства. Па, ако сакате да се наградите себеси и вашите најблиски со оваа слатка закуска, еве како да направите домашни крофни на едноставен начин. СОСТОЈКИ: 650 гр брашно 30 гр квасец 1 лажичка