притисни ентер »

Уф, добро е, повредата на ЛАВОТ Адеми не била толку сериозна!
Уф, добро е, повредата на ЛАВОТ Адеми не била толку сериозна!

Уф, добро е, повредата на ЛАВОТ Адеми не била толку сериозна!

Добри вести попладнево пристигаат од Загреб, од Динамо. Имено како што информираат од таборот на “модрите“ повредата на Аријан Адеми, на еден од нашите најдобри фудбалери, не била толку сериозна и дека тој би можел уште в четврток да настапи за Динамо  на реваншот од ¼ финалето во Лигата на Европа против Виљареал. “Ние сме во трка со времето. Има оток

Повредата на Адеми не е сериозна, од Динамо Загреб се надеваат дека тој ќе игра и против Виљареал

Повредата на Адеми не е сериозна, од Динамо Загреб се надеваат дека тој ќе игра и против Виљареал

Од Динамо Загреб се надеваат дека нивниот капитен Аријан Адемим ќе биде подготвен за реваншот против Виљареал, а тоа значи дека повредата не е сериозна. Од Динамо Загреб се надеваат дека нивниот капитен Аријан Адемим ќе биде подготвен за реваншот против Виљареал, а тоа значи дека повредата не е сериозна. Тренерот на Динамо Загреб ја исплаши и македонската

Уф, добро е, повредата на ЛАВОТ Адеми не била толку сериозна!

Уф, добро е, повредата на ЛАВОТ Адеми не била толку сериозна!

Добри вести попладнево пристигаат од Загреб, од Динамо. Имено како што информираат од таборот на “модрите“ повредата на Аријан Адеми, на еден од нашите најдобри фудбалери, не била толку сериозна и дека тој би можел уште в четврток да настапи за Динамо  на реваншот од ¼ финалето во Лигата на Европа против Виљареал. “Ние сме во трка со времето. Има оток

Добри вести од Загреб, повредата на Адеми не е сериозна

Добри вести од Загреб, повредата на Адеми не е сериозна

Од Динамо Загреб се надеваат дека нивниот капитен Аријан Адемим ќе биде подготвен за реваншот против Виљареал, а тоа значи дека повредата не е сериозна. Тренерот на Динамо Загреб ја исплаши и македонската јавност кога рече дека повредата на Адеми изгледа сериозно. Се стравуваше дека можеби се работи и за скршеница на стопалото, а ако беше таква дијагнозата

Одлични вести од Хрватска: Адеми може да игра уште во четврток, лекарскиот тим прави напори да ја санира повредата!

Одлични вести од Хрватска: Адеми може да игра уште во четврток, лекарскиот тим прави напори да ја санира повредата!

Македонскиот фубалски репрезентативец, Адеми, заработи повреда во вчерашниот натпревар против Локомотив, и има оток на стапалото, рендгентските снимки ќе покажат за каква повреда станува збор. Сепак, Македонија изгледа не треба да стравува дека Адеми може да го пропушти ЕП ова лето затоа што од Динамо најавија дека македонскиот репрезентативец може

Адеми се повреди, главоболки за Мрме

Адеми се повреди, главоболки за Мрме

Капитенот на хрватскиот клуб Динамо и македонски репрезентативец, Аријан Адеми, се повреди и нема да игра во реваншот од четвртфиналето во Лига Европа против Виљареал, а според првите информации од Хрватска, сезоната за капитенот е завршена. Дополнителните прегледи ќе треба да откријат дали Адеми има скршеница на стапалото, а доколку постои такво нешто,

Од Динамо смируваат: Трка со времето, Адеми може да игра веќе в четврток!

Од Динамо смируваат: Трка со времето, Адеми може да игра веќе в четврток!

Аријан Адеми заработи повреда во натпреварот против Локомотива овој викенд, беше заменет уште во првата минута, а предводникот на Динамо најави дека се стравува од најлошото и скршеница. Сепак, порталот „24сата“ објави дека од клубот им откриле повеќе околу ситуацијата. Според најавата, Адеми нема посериозна повреда туку оток на зглобот, а лекарите

Добри вести од Хрватска со повредата на Адеми

Добри вести од Хрватска со повредата на Адеми

Изјавата на тренерот на Динамо Загреб, Дамир Крзнар беше застрашувачка и за македонската јавност, тој после вчерашниот натпревар порача стапалото на Адеми не изгледа добро и се стравуваше дека станува збор за скршеница. Адеми заработи повреда во вчерашниот натпревар против Локомотив, и има оток на стапалото, рендгентските снимки ќе покажат за каква

Адеми за среќа не е потешко повреден , велат хватските медиуми

Адеми за среќа не е потешко повреден , велат хватските медиуми

Адеми за среќа не е потешко повреден , велат хватските медиуми Македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми заработи повреда во натпреварот против Локомотива овој викенд и беше заменет уште во првата минута, а предводникот на Динамо најави дека се стравува од најлошото и скршеница. Сепак, порталот „24сата“ објави дека од клубот им откриле повеќе