притисни ентер »

Пирло: Нормално е Роналдо да сака да постигне гол
Пирло: Нормално е Роналдо да сака да постигне гол

Пирло: Нормално е Роналдо да сака да постигне гол

Јувентус ја совлада Џенова со 3-1, а Кристијано Роналдо ги загуби нервите поради големиот број промашувања, по што реши да го фрли дресот по натпреварот. Навивачите збеснаа поради овој потег на Португалецот, па се јави тренерот на Јувентус, Андреа Пирло , кој даде коментар за цела ситуација. „Нормално е дека сака да постигне гол. Тоа е став на шампион

„Газета дело Спорт“: Роналдо дивееше во соблекувалната по победата над Џенова

„Газета дело Спорт“: Роналдо дивееше во соблекувалната по победата над Џенова

Реномираниот италијански медиум „Газета дело Спорт“ пишува дека иднината на Кристијано Роналдо во редовите на Јувентус сè уште е неизвесна. Португалецот по вчерашната победа над Џенова од 3-1, најпрво луто го фрли дресот, а потоа дивеел во соблекувалната. Најдобриот фудбалер на „старата дама“ не успеа да погоди на овој натпревар, иако во 22. минута

Роналдо дивеел во соблекувалната по победата на Јувентус

Роналдо дивеел во соблекувалната по победата на Јувентус

Португалецот по вчерашната победа над Џенова со 3: 1 во Серија А, најпрво луто го фрли дресот, а потоа дивееше во соблекувалната. Роналдо не успеа да погоди против Џенова, иако беше многу близу во 22-та минута. Португалецот ја погоди стативата од еден метар далечина, а Алваро Мората ја смести топката во мрежа. Роналдо беше толку лут по натпреварот

Роналдо по мечот со Џенова бил лут и не разговарал со никого, значи ли тоа заминување?

Роналдо по мечот со Џенова бил лут и не разговарал со никого, значи ли тоа заминување?

Кристијано Роналдо на мечот со Џенова не постигна гол. Погоди статива, а очигледна беше неговата лутина по мечот кога фрлајќи го дресот го напушти теренот и влегол во соблекувалната. Роналдо бил лут и во соблекувалната, и удирал по ѕидовите, а не разговарал со никого. Само се истуширал, и заминал од стадионот. Сето ова е окарактеризирано како незадоволство

Роналдо по мечот со Џенова бил лут и не разговарал со никого, значи ли тоа заминување?

Роналдо по мечот со Џенова бил лут и не разговарал со никого, значи ли тоа заминување?

Кристијано Роналдо на мечот со Џенова не постигна гол. Погоди статива, а очигледна беше неговата лутина по мечот кога фрлајќи го дресот го напушти теренот и влегол во соблекувалната. Роналдо бил лут и во соблекувалната, и удирал по ѕидовите, а не разговарал со никого. Само се истуширал, и заминал од стадионот. Сето ова е окарактеризирано како незадоволство

Роналдо одново фрли дрес, но сега на Јувентус, Пирло го брани

Роналдо одново фрли дрес, но сега на Јувентус, Пирло го брани

Големата ѕвезда на Јувентус Кристијано Роналдо одново нервозен на еден натпревар. Сега на мечот со Џенова во Серија А. „Бјанконерите“ го добија дуелот со 3:1, но Португалецот остана разочаран од своите соиграчи како и поради фактот што не успеа да реализира гол. По завршување на мечот Кристијано го соблече дресот и го фрли на земја. Еден од подавачите

Роналдо фрустриран го удирал ѕидот од соблекувалната

Роналдо фрустриран го удирал ѕидот од соблекувалната

„Газета дело Спорт“ пишува дека Кристијано Роналдо бил фрустриран по мечот со Џенова без разлика на победата и нервозно удирал по ѕидот од соблекувалната и не зборувал. Јувентус синоќа ја победи Џенова со 3-1, Роналдо не се запиша во листата на стрелците, а по триумфот бил нервозен. Во второто полувреме од мечот на теренот тој изгледаше нервозно и

Јувентус победи, но Роналдо беснеел во соблекувалната

Јувентус победи, но Роналдо беснеел во соблекувалната

Вчера Јувентус ја победи Џенова со 3:1 во рамките од Серија А, а италијанските медиуми пренесуваат дека и покрај тоа Роналдо бил бесен во соблекувалната. „Газета дело Спорт“ пишува дека Роналдо бил лут и нервозен кога влегол во соблекувалната по натпреварот. Се пишува дека Роналдо беснеел, удирал во ѕидот и го фрлил дресот на земја. Засега не е јасно

Дојде ли крајот на Роналдо во Јувентус? – Португалецот со тупаница и „пцовки“ си заминал од стадионот!

Дојде ли крајот на Роналдо во Јувентус? – Португалецот со тупаница и „пцовки“ си заминал од стадионот!

Кристијано Роналдо е тема на денот во Италија по слабата игра и гестовите на мечот против Џенова. Јуве прослави победа, а Кристијано не постигна гол, па тој ја изрази својата фрустрација фрлајќи го дресот. Откако замина во соблекувалната, Пирло се обиде да го оправда овој гест, со зборовите дека Португалецот го фрлил дресот на детето кое ги собира