притисни ентер »

Звезда прими гол директно од корнер, но го освои Купот на Србија
Звезда прими гол директно од корнер, но го освои Купот на Србија

Звезда прими гол директно од корнер, но го освои Купот на Србија

Екипата на Црвена Звезда ја потврди доминацијата во српскиот фудбал со освојување и на трофејот во Купот каде со пресврт славеше над Чукарички со 2-1. Ова за „црвено-белите“ е 13. дупла круна во нивната историја, но кога се работи за потегот кој го одбележа финалето на Купот истиот е дело на капитенот на Чукарички. Се играше 21 минута кога Марко Доциќ

Звезда ја заокружи двојната круна – по првенството го освои и Купот

Звезда ја заокружи двојната круна – по првенството го освои и Купот

Со головите на Александар Пешиќ во второто полувреме, екипата на Црвена Звезда го победи Чукарички на „Маракана“ со 2:1 и го освои Купот на Србија и со тоа ја заокружи двојната круна на „црвено-белите“ оваа сезона. Напаѓачот на Звезда постигна два гола и со тоа ја „поништи“ мајсторијата на Марко Доциќ кој во првото полувреме погоди директно од корнер

Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

Фудбалерите на Црвена Звезда се освојувачи на двојна круна оваа сезона во Србија. По шампионскиот пехар, „црвено-белите“ го освоија и Купот, совладувајќи го Чукарички со 2:1 на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград. Спектакуларен гол постигна Марко Доциќ од Чукарички во 21.минута, кога директно од корнер го совлада Милан Борјан. Но, Црвена Звезда беше

Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

Фудбалерите на Црвена Звезда се освојувачи на двојна круна оваа сезона во Србија. По шампионскиот пехар, „црвено-белите“ го освоија и Купот, совладувајќи го Чукарички со 2:1 на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград. Спектакуларен гол постигна Марко Доциќ од Чукарички во 21.минута, кога директно од корнер го совлада Милан Борјан. Но, Црвена Звезда беше

Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено. Фудбалерот на Чукарички успеа да постигне гол директно од корнер, надмудрувајќи го голманот на Црвена

Луд гол во финалето на Купот на Србија во стилот на Артим Шаќири

Луд гол во финалето на Купот на Србија во стилот на Артим Шаќири

Во финалето на Купот на Србија играат Црвена Звезда, актуелниот шампион против Чукарички. Изненадувачки Чукарички води од 21 минута и тоа после прекрасен гол. Дочиќ стрелаше директно од корнер. Во стилот на Артим Шаќири… Docić. 🤯 pic.twitter.com/U0JYTJWIjm — OvoOno (@OvoOnoX) May 25, 2023 sportmedia.mk

Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено. Фудбалерот на Чукарички успеа да постигне гол директно од корнер, надмудрувајќи го голманот на Црвена

Црвена Звезда со пресврт до трофејот и во Купот за двојна круна во Србија

Црвена Звезда со пресврт до трофејот и во Купот за двојна круна во Србија

Црвена Звезда по шести пат во историјата дојде до трофејот во Купот на Србија, откако во финалето на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград со пресврт триумфираше со 2-1 против Чукарички. Црвено-белите на тој начин дојдоа повторно до двојната круна во Србија, сега и третпат едноподруго освојувајќи го трофејот во најмасовното клупско натпреварување во Србија