притисни ентер »

Алонсо го одби Ред Бул за 2020 година
Алонсо го одби Ред Бул за 2020 година

Алонсо го одби Ред Бул за 2020 година

Многу се зборува за кам-бек на Фернандо Алонсо во Ф1 шампионатот наредната сезона. Еден од најталентираните возачи во историјата сепак одби неколку понуди. Како што известуваат шпанските медиуми, тој кажал „не“ на понудата да се врати во болидот на Ред Бул. Екипата предводена од Кристијан Хорнер се заинтересирала за двократниот светски шампион, но