притисни ентер »

Dave`s Kitchen: Појадок готов за 5 минути
Dave`s Kitchen: Појадок готов за 5 минути

Dave`s Kitchen: Појадок готов за 5 минути

Уште еден здрав и вкусен појадок. Брз, лесен и освежителен, готов за само 5 минути. Потребни состојки: 1 банана пресечена по должина 2-3 лажици кисело млеко (доколку постите ставете 2-3 лажици путер од кикирики) 3-4 лажици мусли или гранола 3-4 свежи јагоди, исечкани Неколку малини Неколку зрна аронија 1 лажичка чиа семе Кругови од 1/2 банана за декорација