притисни ентер »

Fiat Fastback со нов SUV концепт во Бразил

Fiat Fastback со нов SUV концепт во Бразил

Елегантниот концеп наречен Fiat Fastback дебетираше во Сан Паоло Со цел да ги прошири своите SUV придонеси на бразилскиот пазар, Fiat го претстави својот нов SUV концепт на Интернационалното мото шоу во Сан Паоло, со што ја покажа својата визија за иднината во овој актуелен сегмент. Концептот Fastback со својот изглед наликува на купе-SUV, чија силуета

Во чекор со германските „тешкаши“, Фиат претстави купе-кросовер концепт

Во чекор со германските „тешкаши“, Фиат претстави купе-кросовер концепт

Фиат фастбек концепт спаѓа во истиот простор меѓу стандардните категории каде што се заглавени БМВ Х6 или мерцедес ГЛЕ купе. Италијанската компанија на автомобилскиот саем во Сао Паоло на публиката ѝ ја претстави концептната верзија на својот прв кросовер купе, кој во сериска верзија би требало да се појави во 2020 година. Предниот дел на концептот

Ако доаѓа од Италија, тогаш мора да изгледа прекрасно: Погледнете го „амбициозниот“ концепт на Фиат

Ако доаѓа од Италија, тогаш мора да изгледа прекрасно: Погледнете го „амбициозниот“ концепт на Фиат

Фиат на Саемот за автомобили во бразилски Сао Паоло го претстави “Fastback”концепт кој што би можел да се најде во сериско производство веќе во 2020-та година. Иако е јасно дека станува збор за кросовер концепт, линиите на моделот кој што изгледа фантастично, потсетуваат на силуета на купе возило, посебно кога се гледа странично. Од италијанскиот производител

FIAT го претстави купе-кросоверот,Fastback

FIAT го претстави купе-кросоверот,Fastback

Концептот „ Fastback “ со предниот дел потсетува на пикапот „ FIAT Toro “, кој италијанскиот производител го пртестави во 2015 -та, исто така за бразилскиот пазар , додека во профил и од позади, тој помалку наликува на „ BMW X6 “ и „ Mercedeѕ GLE Coupe “. „ Fastback “ пред се е дизајнерска студија, чија цел е јавноста да се подготви за идниот сериски

FIAT претстави купе-кросовер

FIAT претстави купе-кросовер

FIAT на саемот за автомобили во Сао Паоло претстави концептна верзија на својот прв купе-кросовер кој во сериска верзија би требало да се појави во 2020-та година. Концептот „Fastback“ со предниот дел потсетува на пикапот „FIAT Toro“, кој италијанскиот производител го пртестави во 2015-та, исто така за бразилскиот пазар, додека во профил и од позади,

Fiat Fasttback Concept дебитира на салонот во Сао Паоло!

Fiat Fasttback Concept дебитира на салонот во Сао Паоло!

Нјаважната премиера на Fiatна годинешниот Sao Paulo Motor Show, што деновиве се одржува во Сао Паоло, во Бразил  е токму овој Fastback concept што за неколку години би требало да прерасен во сериска изведба Во основа станува збор за SUV-Coupeиздание на Fiat Toro pick-up моделот што во Јужна Америка се појави на почетокот на 2016 година. Тоа значи дека