притисни ентер »

Сите Samsung Galaxy S20 модели ќе имаат 12 GB RAM
Сите Samsung Galaxy S20 модели ќе имаат 12 GB RAM

Сите Samsung Galaxy S20 модели ќе имаат 12 GB RAM

Samsung Mobile годинава нема да се ограничува воопшто кога се во прашање хардверските потенцијали на сите модели од новата премиум серија на смартфони Samsung Galaxy S20 кои доаѓаат на 11 февруари. Samsung Galaxy S20 моделите од сите класи од најевтиниот до најскапиот ќе располагаат со дури 12 GB RAM што е одличен показател дека ќе бидат најмоќните

Galaxy S20 vs Galaxy S10: Споредба на сериите!

Galaxy S20 vs Galaxy S10: Споредба на сериите!

Веќе се запознавме со речиси сите спецификации на новата серија на Samsung. Со какви промени ќе доаѓаат овие уреди?. На 11 февруари Samsung ќе претстави три нови S20 модели - S20, S20+ и S20 Ultra. Овие уреди ќе бидат следбеници на овогодинешната S10 серија. Да ги погледнеме нивните карактеристики: Карактеристики S20 серија S10 серија Дисплеј S20 -

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Судејќи по шпекулациите и фотографиите што „протекоа“ на интернет, следниот флегшип смартфон на компанијата Samsung нема да се вика Galaxy S11, туку Galaxy S20.. Поточно, на фотографиите е Galaxy S20 Plus, што укажува дека е можно јужнокорејската компанија во иднина да ги именува своите флегшип модели по годината на промовирање на пазарот. Исто така,

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Судејќи по шпекулациите и фотографиите што „протекоа“ на интернет, следниот флегшип смартфон на компанијата Samsung нема да се вика Galaxy S11, туку Galaxy S20. Поточно, на фотографиите е Galaxy S20 Plus, што укажува дека е можно јужнокорејската компанија во иднина да ги именува своите флегшип модели по годината на промовирање на пазарот. Исто така,

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Samsung на 11. февруари во Сан Франциско ќе ја претстави својата Galaxy S20 линија паметни телефони, а XDA-Developers сега ни овозможува увид во изгледот на Galaxy S20+ 5G моделот, преку фотографии од уредот, до кои успеал сајтот да дојде. Boot екранот го покажува и потврдува името Galaxy S20, за кој веќе некое време се појавуваат информации, како

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Samsung на 11. февруари во Сан Франциско ќе ја претстави својата Galaxy S20 линија паметни телефони, а XDA-Developers сега ни овозможува увид во изгледот на Galaxy S20+ 5G моделот, преку фотографии од уредот, до кои успеал сајтот да дојде. Boot екранот го покажува и потврдува името Galaxy S20, за кој веќе некое време се појавуваат информации, како

Протекоа реални слики со Samsung Galaxy S20+

Протекоа реални слики со Samsung Galaxy S20+

Samsung ќе има Unpacked настан на 11 февруари и очекуваме да ги видиме новите Galaxy предводници тогаш. Се уште не е официјално, но голема е веројатноста новата серија да продолжи со дваеска - Galaxy S20. Очигледно, новиот модел сака да ја одбележи новата 2020 година. Samsung Galaxy S20+ 5G е фотографиран од предната и задната страна. Можеме да видиме

Samsung официјално го објави датумот на претставување на новите уреди

Samsung официјално го објави датумот на претставување на новите уреди

Samsung ќе ги претстави новите смартфони на 11 февруари, а помеѓу нив ќе биде и Galaxy S11.. Новата генерација на новите уреди на Samsung ќе биде претставена на 11 февруари во Сан Франциско, потврди јужнокорејската компанија. „Поздравете го новиот Galaxy“, напишаа од Samsung на Twitter. Постојат гласини дека ќе биде претставен и новиот телефон на преклоп

Сертификуван Galaxy Note 10+ 5G со 1TB простор за складирање

Сертификуван Galaxy Note 10+ 5G со 1TB простор за складирање

Покрај актуелните верзии со 256 GB и 512 GB простор за складирање податоци, Samsung го подготвува и Galaxy Note 10+ 5G со дури 1TB простор за складирање! Оваа варијанта на телефон е веќе сертификувана од кинеската TENAA агенција, а се очекува и дека моделот ќе пристигне и со 12GB RAM. Листингот сугерира и дека Galaxy Note 10 би можел да има варијанти

Сертификуван Galaxy Note 10+ 5G со 1TB простор за складирање

Сертификуван Galaxy Note 10+ 5G со 1TB простор за складирање

Покрај актуелните верзии со 256 GB и 512 GB простор за складирање податоци, Samsung го подготвува и Galaxy Note 10+ 5G со дури 1TB простор за складирање! Оваа варијанта на телефон е веќе сертификувана од кинеската TENAA агенција, а се очекува и дека моделот ќе пристигне и со 12GB RAM. Листингот сугерира и дека Galaxy Note 10 би можел да има варијанти