притисни ентер »

Владата на прослава, опозицијата на протест

Владата на прослава, опозицијата на протест

Општонародна прослава, во 15 града со македонски музичари, организира македонската влада, повод како што се вели историската покана за членство во НАТО, соопшти премиерот Заев од Брисел. „Ве повикувам во сабота на 14 јули да прославиме заедно, владата подготвува прослави во 15 градови затоа што одиме напред.“ - изјави Зоран Заев, претседател на владата

Еве каде и кој сѐ ќе настапи на прославите за НАТО и ЕУ

Еве каде и кој сѐ ќе настапи на прославите за НАТО и ЕУ

Во сабота, Владата ќе организира прослава по повод поканата од НАТО за влез на Македонија во Алијансата. Ќе има журки во 15 градови, во саботата во вечерните часови, а централната прослава ќе биде во Градскиот парк во Скопје од 21 часот на која ќе настапат Кирил Џајковски, Архангел, Këpurdhat. На прославите ќе настапат вкупно 40 артисти. Еве каде и

Прославата за НАТО нема цена

Прославата за НАТО нема цена

Владата не знае колку пари ќе бидат потрошени за големата прослава по повод поканата за влез во НАТО. В сабота ќе се слави во 15 града со 40 изведувачи. Извори за „А1он“ велат дека некои од договорите со изведувачите се потпишани уште пред еден месец, но од Владата тврдат дека конечната сума сè уште не ја знаат. „Во наредните денови, кога ќе се утврдат

Прославата за НАТО нема цена

Прославата за НАТО нема цена

Владата не знае колку пари ќе бидат потрошени за големата прослава по повод поканата за влез во НАТО. В сабота ќе се слави во 15 града со 40 изведувачи. Извори за „Макфакс“ велат дека некои од договорите со изведувачите се потпишани уште пред еден месец, но од Владата тврдат дека конечната сума сè уште не ја знаат. „Во наредните денови, кога ќе се

Заев  од Брисел повика на прослава во сабота за поканата од НАТО

Заев од Брисел повика на прослава во сабота за поканата од НАТО

Oд Брисел премиерот Зоран Заев ги повикува граѓаните да се придружат на големата прослава која ќе се одржи оваа сабота во 15 градови низ Македонија. -Од денеска Македонија оди само напред, грѓаните нижат уште еден голем успех. НАТО одлучи да биде врачена покана да станеме 30 членка на Алијансата. Ја добивме поканата да станеме сојузник на најсилните

Стартува кампањата на власта за референдумот - за противниците сабота е добра можност да се најави бојкот

Стартува кампањата на власта за референдумот - за противниците сабота е добра можност да се најави бојкот

Со најавата за прослава во 15 градови низ Македонија, премиерот Заев и практично ја почна кампањата за референдумот за промена на името на Република Макеоднија. Владата во Сабота со ангажман на голем број музички имиња од Македонија вели дека заедно со граѓаните сака да ја прослави поканата која денеска ја додели НАТО и покрај тоа што таа е условена

Македонија в сабота ќе слави за поканата во НАТО

Македонија в сабота ќе слави за поканата во НАТО

Во 15 градови низ државата во сабота ќе биде организира голема граѓанска прослава по повод добивањето на покана за пристапни преговори за членство на Македонија во НАТО. – Македонија доби покана да стане членка на НАТО и има датум за преговори со Европската Унија. Се изборивме за сигурна иднина. Доаѓа време на надеж, на победи, на гордост. Време на

Прославата за НАТО нема цена

Прославата за НАТО нема цена

Владата не знае колку пари ќе бидат потрошени за големата прослава по повод поканата за влез во НАТО. В сабота ќе се слави во 15 града со 40 изведувачи.Извори за „А1он“ велат дека некои од договорите со изведувачите се потпишани уште пред еден месец, но од Владата тврдат дека конечната сума сè уште не ја знаат.„Во наредните денови, кога ќе се утврдат

Македонија в сабота ќе слави за поканата во НАТО

Македонија в сабота ќе слави за поканата во НАТО

Во 15 градови низ државата во сабота ќе биде организира голема граѓанска прослава по повод добивањето на покана за пристапни преговори за членство на Македонија во НАТО. - Македонија доби покана да стане членка на НАТО и има датум за преговори со Европската Унија. Се изборивме за сигурна иднина. Доаѓа време на надеж, на победи, на гордост. Време на

Заев повикува на прослава на 14 јули за влезот во НАТО

Заев повикува на прослава на 14 јули за влезот во НАТО

Од денес, Македонија оди само напред, а граѓаните нижат уште еден голем успех. Честитам Македонија! НАТО одлучи да ни биде врачена поканата да станеме 30-та членка на Алијансата. Ова е покана за полноправно членство во водечкиот сојуз за мир и безбедност на меѓународната сцена. Ве повикувам во сабота на 14 јули, да прославиме заедно низ градовите во