притисни ентер »

Најдобриот пливач на денешницата се откажа од Светското првенство
Најдобриот пливач на денешницата се откажа од Светското првенство

Најдобриот пливач на денешницата се откажа од Светското првенство

Најдобриот пливач на денешницата, Калеб Дресел се повлече од Светското првенство кое се одржува во Будимпешта. Американецот има здравствени потешкотии кои ги потврдија и од тимот на САД. Така, по само четири дена асот си заминува од Унгарија и нема да се бори за повеќе медали. Дресел од хотелот замина со маска и капа, во надеж дека нема да го препознаат,

Сензационално злато со светски рекорд на Унгарецот Милак!

Сензационално злато со светски рекорд на Унгарецот Милак!

Унгарскиот пливач Кристоф Милак го собори светскиот рекорд на 200 метри пеперутка на Светското првенство во Будимпешта. Унгарецот  ја крена домашната публика на нозе, соборувајќи го рекордот кој за многумина изгледаше недостижно. Милак го освои златниот медал со време 1:50.34 минути, што е најдобро во историјата на оваа дисциплина. Французинот Леон

ТИМОТ на ЗОРАН СПАСОВ СО два златни, еден сребрен и два бронзени медали СЕ ВРАЌА од Балканското првенство КОЕ СЕ ОДРЖА во Краљево,Србија!

ТИМОТ на ЗОРАН СПАСОВ СО два златни, еден сребрен и два бронзени медали СЕ ВРАЌА од Балканското првенство КОЕ СЕ ОДРЖА во Краљево,Србија!

ТИМ ЗОРАН од Струмица учествуваше на Балканското првенство во Краљево, Србија и постигна значајни успеси за нашиот град и држава. Натпреварувачите на ТИМ ЗОРАН освоија два златни медали, еден сребрен и два бронзени. 1. АЛЕКСАНДАР ДЕЛИОВСКИ – ЗЛАТЕН МЕДАЛ 2. АНТОНИО ТАШКОВ – ЗЛАТЕН МЕДАЛ 3. ЃОРГИ ДЕЛИЕВСКИ – СРЕБРЕН МЕДАЛ 4. СЛАВЕ ДЕЛИОВСКИ – БРОНЗЕН