притисни ентер »

Годишнина од смртта на Диего Марадона
Годишнина од смртта на Диего Марадона

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Пред точно една година почина еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Иконата на аргентинскиот фудбал, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Во кариерата настапувал за Аргентинос јуниорс, Бока јуниорс, Барселона, Наполи, Севилја и Њуелс Олд Бојс. Марадона има статус на божество во Неапол и Аргентина. Со Наполи ја

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Пред точно една година почина еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Иконата на аргентинскиот фудбал, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Во кариерата настапувал за Аргентинос јуниорс, Бока јуниорс, Барселона, Наполи, Севилја и Њуелс Олд Бојс. Марадона има статус на божество во Неапол и Аргентина. Со Наполи ја

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Пред точно една година почина еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Иконата на аргентинскиот фудбал, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Во кариерата настапувал за Аргентинос јуниорс, Бока јуниорс, Барселона, Наполи, Севилја и Њуелс Олд Бојс. Марадона има статус на божество во Неапол и Аргентина. Со Наполи ја

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Пред точно една година почина еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Иконата на аргентинскиот фудбал, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Во кариерата настапувал за Аргентинос јуниорс, Бока јуниорс, Барселона, Наполи, Севилја и Њуелс Олд Бојс. Марадона има статус на божество во Неапол и Аргентина. Со Наполи ја

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Пред точно една година почина еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Иконата на аргентинскиот фудбал, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Во кариерата настапувал за Аргентинос јуниорс, Бока јуниорс, Барселона, Наполи, Севилја и Њуелс Олд Бојс. Марадона има статус на божество во Неапол и Аргентина. Со Наполи ја

Пред да биде закопан, Марадона останал без срце

Пред да биде закопан, Марадона останал без срце

Познати се неколку нови детали околу истрагата која се води во Аргентина, а се однесува на смрта на легендарниот фудбалер, Диего Армандо Марадона. Во јавноста беше овјавена и информацијата дека една навивачка група планирала да го украде срцето на Марадона пред да биде извршен погребот. Марадона почина точно пред една година од срцев удар, а неколку

Фудбалскиот свет уште плаче: Една година од смртта на Диего Марадона

Фудбалскиот свет уште плаче: Една година од смртта на Диего Марадона

Фудбалскиот свет уште плаче: Една година од смртта на Диего Марадона На 25 ноември 2020 година, на 60-годишна возраст во Тигре, предградие на Буенос Аирес, почина легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона. Тој е најдобриот фудбалер на 20 век со гласање на официјалната веб-страница на ФИФА. Марадона е првиот носител на почесна „Златна

Фрапантни податоци испливале околу смрта на Марадона: Се обиделе да му го украдат срцето

Фрапантни податоци испливале околу смрта на Марадона: Се обиделе да му го украдат срцето

Иако имал срце на спортист, срцето било поголемо за нешто друго. Диего Марадона прочинал пред една година, но деталите околу неговата смрт и понатаму не се разјаснети до крај. За неговата смрт обвинет е неговиот доктор, неурохирург Леополд Лука, и против него се води постапка. Доктор и новинар Нелсон Кастро објавил книга “Диеговото здравје: Вистинска

Фрапантни податоци испливале околу смрта на Марадона: Се обиделе да му го украдат срцето

Фрапантни податоци испливале околу смрта на Марадона: Се обиделе да му го украдат срцето

Иако имал срце на спортист, срцето било поголемо за нешто друго. Диего Марадона прочинал пред една година, но деталите околу неговата смрт и понатаму не се разјаснети до крај. За неговата смрт обвинет е неговиот доктор, неурохирург Леополд Лука, и против него се води постапка. Доктор и новинар Нелсон Кастро објавил книга “Диеговото здравје: Вистинска