притисни ентер »

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина
Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за мировните преговори меѓу Србија и Косово, американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел. Како што јави

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Лидерот на Движењето Самоопределување, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за мировните преговори меѓу Србија и Косово, американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел. Средбата

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за мировните преговори меѓу Србија и Косово, американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел. Како што јави

Османи: Нема друга алтернатива освен влада на ЛДК и ВВ

Османи: Нема друга алтернатива освен влада на ЛДК и ВВ

Кандидатката на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за премиерка, Вјоса Османи порача дека идната косовска Влада треба да ја водат партиите победнички на неделните изборите, кои до вчера беа во опозиција, ЛДК и Движењето Самоопределување (ВВ), јави дописникот на МИА од Приштина. Османи вели дека единствениот предизвик сега е постигнување договор за

Заврши средбата Тачи – Гренел, немаше изјави за медиумите

Заврши средбата Тачи – Гренел, немаше изјави за медиумите

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, се сретна со специјалниот пратеник на претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп за косовско-српските мировни преговори, американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, а по средбата ниту едниот ниту другиот не дадоа изјави за медиумите, јави дописникот на МИА од Приштина. Тачи го прими Гренел

Османи: Нема друга алтернатива освен влада на ЛДК и ВВ

Османи: Нема друга алтернатива освен влада на ЛДК и ВВ

Кандидатката на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за премиерка, Вјоса Османи порача дека идната косовска Влада треба да ја водат партиите победнички на неделните изборите, кои до вчера беа во опозиција, ЛДК и Движењето Самоопределување (ВВ), јави дописникот на МИА од Приштина. Османи вели дека единствениот предизвик сега е постигнување договор за

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за мировните преговори меѓу Србија и Косово, американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел. Како што јави

Османи: Нема друга алтернатива освен влада на ЛДК и ВВ

Османи: Нема друга алтернатива освен влада на ЛДК и ВВ

Кандидатката на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за премиерка, Вјоса Османи порача дека идната косовска Влада треба да ја водат партиите победнички на неделните изборите, кои до вчера беа во опозиција, ЛДК и Движењето Самоопределување (ВВ), јави дописникот на МИА од Приштина. Османи вели дека единствениот предизвик сега е постигнување договор за

Вјоса Османи: Влада со ПДК никако, единствената алтернатива влада на ЛДК и ВВ

Вјоса Османи: Влада со ПДК никако, единствената алтернатива влада на ЛДК и ВВ

Кандидатката на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за премиерка, Вјоса Османи порача дека идната косовска Влада треба да ја водат партиите победнички на неделните изборите, кои до вчера беа во опозиција, ЛДК и Движењето Самоопределување (ВВ). Османи вели дека единствениот предизвик сега е постигнување договор за коалиција, но нагласува дека друга

Османи: Нема друга алтернатива освен влада во Косово да направат ЛДК и ВВ

Османи: Нема друга алтернатива освен влада во Косово да направат ЛДК и ВВ

Кандидатката на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за премиерка, Вјоса Османи порача дека идната косовска Влада треба да ја водат партиите победнички на неделните изборите, кои до вчера беа во опозиција, ЛДК и Движењето Самоопределување (ВВ), јави дописникот на МИА од Приштина. Османи вели дека единствениот предизвик сега е постигнување договор за