притисни ентер »

Најатрактивниот шпански кросовер, сега со мотор од Audi RS моделите / ВИДЕО
Најатрактивниот шпански кросовер, сега со мотор од Audi RS моделите / ВИДЕО

Најатрактивниот шпански кросовер, сега со мотор од Audi RS моделите / ВИДЕО

Моделот Formentor VZ5 во моментов е најдоброто нешто што доаѓа од Шпанија. Од една страна, тоа е исклучително привлечен кросовер, а од друга, перформантен затоа што се придвижува со фалениот мотор на Audi. Моделот VZ5 се напојува со 2.5-литарски 5-цилиндерски турбо бензинец. Потпишан е од Audi Sport, а во комбинација со 7-степен менувач со двојна спојка

„Cupra“ го претстави својот најмоќен модел

„Cupra“ го претстави својот најмоќен модел

„Volkswagen“ никогаш не успеа да се договори со „Audi Sport“ за употребата на 2,5-литарскиот 5-цилиндричен бензинец со турбо-полнач за новиот „Golf R“, но шпанската компанија „Cupra“, која сега е посебен производител, успеа да го стори тоа и го претстави својот најмногу моќен сериски модел досега – „Formentor VZ5“. Кросоверот беше претставен на настан

ПРЕМИЕРА: Cupra Formentor VZ5 – Пет-цилиндерски врескач со скоро 400 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: Cupra Formentor VZ5 – Пет-цилиндерски врескач со скоро 400 коњски сили!

Cupra брендот на SEAT расте – и тоа на навистина забележлив начин. Тукушто го претставија Formentor VZ5 кој добива пет-цилиндерски турбо-бензинец со 390 коњски сили! Cupra денес го слави третиот роденден, а специјалниот подарок доаѓа во форма на Formentor VZ5! За оние кои кажуваат дека „семејните врски се проблематични“ – им го претставуваме Formentor

Cupra официјално го претстави Formentor VZ5

Cupra официјално го претстави Formentor VZ5

Шпанскиот бренд официјално го претстави новиот Formentor VZ5 кој пристигнува со 2,5-литарскиот турбо мотор на Audi и е официјално најбрзиот Cupra автомобил досега Volkswagen не доби дозвола од Audi Sport за да го користи нивниот 2,5-литарски петцилиндерски турбо мотор за новиот Golf R, но ситуацијата со Cupra е сосема поинаква, а плод на сето тоа е