притисни ентер »

Металург долго одолеваше, но вечерва ги пријави првите два случаи на Ковид 19
Металург долго одолеваше, но вечерва ги пријави првите два случаи на Ковид 19

Металург долго одолеваше, но вечерва ги пријави првите два случаи на Ковид 19

Рестартот на македонската ракометна Суперлига е крајно неизвесен, откако од ден во ден расте бројот на заразени ракометари во различни клубови. По последните пријави за позитивни играчи на Ковид 19 во Еурофарм Пелистер 2 и во Пролет, вечерва со свое соопштение се јави и Металург, клубот од Автокоманда кој сепак не остана имун на коронавирусот на кого

И Металург пријави дека има двајца инфицирани од корнавирусот

И Металург пријави дека има двајца инфицирани од корнавирусот

Коронавирус влезе и во редовите на македонскиот ракометен суперлигаш Металург. Клубот од Автокоманда на својата официјална интернет страница соопшти дека денешните тестирања покажале позитивни членови во екипата. -Од последното тестирање во минатата недела до денешното, за жал имаме два позитивни случаи, од кои еден е играч, а еден е член на стручниот

Први позитивни на Ковид-19 и во Металург

Први позитивни на Ковид-19 и во Металург

Kоронавирусот не го одмина и Металург. По цела низа тестирања изминатиов период со негативни резултати, денеска за првпат позитивни на Ковид-19 и во редовите на РК Металург. „РК Металург до денеска успеваше да се заштити од Ковид 19 и искрено бев среќна поради тоа. Сведоци сме дека последните денови вирусот нападна преголем дел од населението, како

Ковид го поткачи и Металург

Ковид го поткачи и Металург

Еден ракометар и еден член на тренерскиот тим се позитивни на подмолниот вирус Металург влезе во друштвото на екипи каде членска карта е позитивен Ковид тест. Двајца членови на клубот, еден играч и еден член на тренерскиот тим се позитивни. Имињата се познати на редакцијата, но ќе ја испочитуваме желбата информацијата да ја споделат самите, првенствено

Нема крај на проблемите, короната тропна на врата на РК Металург

Нема крај на проблемите, короната тропна на врата на РК Металург

Нема крај на проблемите со Ковид-19, РК Металург пријави двајца позитивни на коронавирус во своите редови. Металург има  двајца позитивни на коронавирус, хаосот со позитивни во ракометниот спорт продолжува. “РК Металург до денес успеваше да се заштити од Ковид 19 и искрено бев среќна поради тоа. Сведоци сме дека последните денови вирусот нападна преголем

Ковид-19 и во Металург, два позитивни случаи

Ковид-19 и во Металург, два позитивни случаи

Коронавирусот не го одмина и Металург. По цела низа тестирања и негативни резултати, денешното тестирање покажа дека и во Металург има два позитивни теста. “РК Металург до денес успеваше да се заштити од Ковид 19 и искрено бев среќна поради тоа. Сведоци сме дека последните денови вирусот нападна преголем дел од населението, како и ракометните клубови

Коронавирусот влезе и во Металург

Коронавирусот влезе и во Металург

За жал, коронавирусот не го одмина и Металург . По цела низа тестирања во кои секогаш резултатите беа негативни, денешното тестирање покажа дека болеста влезе и во тимот од Автокоманда. “РК Металург до денес успеваше да се заштити од Ковид 19 и искрено бев среќна поради тоа. Сведоци сме дека последните денови вирусот нападна преголем дел од населението,

Коронавирусот тропна и на вратата на Металург!

Коронавирусот тропна и на вратата на Металург!

Уште еден македонски клуб е „жртва“ на коронавирусот. Незгодниот вирус, кој долго време прави сериозни проблеми во македонскиот ракомет, не го одмина и Металург . По цела низа тестирања во кои секогаш резултатите беа негативни, денешното тестирање покажа дека вирусот тропна и на вратата на клубот од Автокоманда. “РК Металург до денес успеваше да се