притисни ентер »

Стеф Кари: Не сакаме губитнички менталитет
Стеф Кари: Не сакаме губитнички менталитет

Стеф Кари: Не сакаме губитнички менталитет

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO Кошаркарот на Голден стејт, Стеф Кари, ги сподели своите впечатоци по шестиот последователен пораз на својот тим. Тој истакна дека има голема тензија во соблекувалната, како и притисок за победа. „Воините“ владееја во НБА одреден период, поради што секоја година очекувањата од нив се големи. Мораме да го решиме проблемот пред