притисни ентер »

ПРЕМИЕРА: RAV4 Plug-in Hybrid е новиот хибриден знаменосец на Toyota
ПРЕМИЕРА: RAV4 Plug-in Hybrid е новиот хибриден знаменосец на Toyota

ПРЕМИЕРА: RAV4 Plug-in Hybrid е новиот хибриден знаменосец на Toyota

Новата, плаг-ин хибридна верзија на супер-популарниот RAV4 ветува дека ќе биде вистински знаменосец на хибридната гама на јапонскиот производител. Најновата, петта генерација на RAV4 го добива својот врвен модел – кој доаѓа во форма на RAV4 Plug-In Hybrid. Плаг-ин хибридниот RAV4 го комбинира истиот 2.5-литарски Hybrid Dynamic Force бензинец со напреден,

ПРЕМИЕРА НА RAV4 PLUG-IN HYBRID: Новиот хибриден знаменосец на Toyota

ПРЕМИЕРА НА RAV4 PLUG-IN HYBRID: Новиот хибриден знаменосец на Toyota

Новата, плаг-ин хибридна верзија на супер-популарниот RAV4 ветува дека ќе биде вистински знаменосец на хибридната гaмa на јапонскиот производител. Најновата, петта генерација на RAV4 го добива својот врвен модел – кој доаѓа во форма на RAV4 Plug-In Hybrid. Плаг-ин хибридниот RAV4 го комбинира истиот 2.5-литарски Hybrid Dynamic Force бензинец со напреден,

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави плаг-ин хибридниот X2 xDrive25e

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави плаг-ин хибридниот X2 xDrive25e

Плаг-ин хибридната изведба на BMW X2 ја носи ознаката xDrive25e и ќе може да помине до 57 километри на електрична енергија. Плаг-ин хибридниот SUV комбинира 1.5-литарски турбо-бензинец кој испорачува 125 коњски сили и 220 Nm вртежен момент со електромотор кој испорачува дополнителни 95 коњски сили и 165 Nm вртежен момент, како и литиум-јонска батерија