притисни ентер »

Солскјер за елиминацијата од Вест Хем: Кога ќе имате 27 удари нема што да замерите
Солскјер за елиминацијата од Вест Хем: Кога ќе имате 27 удари нема што да замерите

Солскјер за елиминацијата од Вест Хем: Кога ќе имате 27 удари нема што да замерите

Maнчестер Јунајтед доживеа рана елиминација од Лига Купот откако на свој терен беа поразени од Вест Хем. „Црвените ѓаволи“ така испаднаа од едно натпреварување, но пред Солскјер е борба на три фронта. „Започнавме лошо. Постигнаа гол, па ние почнавме да играме добро во долги периоди. Кога ќе видите дека сте имале 27 удари кон голот нема што да им замерите

Солскјер не жали премногу за елиминацијата во купот, но тврди: Имаше пенал за нас!

Солскјер не жали премногу за елиминацијата во купот, но тврди: Имаше пенал за нас!

Манчестер Јунајтед ноќеска беше елиминиран од Лига Купот, откако Вест Хем ги победи на „Олд Трафорд“ со 0:1, резултат кој ги носи во следната рунда. Честопати овој куп важел во рамки на Англија за „Мики Маус“ куп, па повеќето од големите екипи се ослободувале од него во раната фаза, па можеби намера на Солскјер и екипата беше токму тоа. Но сепак, норвешкиот

Солшер: Испаднавме од овој куп, но сезоната е долга, имаме други важни мечеви пред нас

Солшер: Испаднавме од овој куп, но сезоната е долга, имаме други важни мечеви пред нас

Манчестер јунајтед доживеа рана елиминација од Карабао купот откако синоќа на свој терен беа поразни од Вест Хем. Манчестер јунајтед испадна од едно натпреварување, на Солшер му останаа уште три фронта за да го освои првиот трофеј како тренер на црвените ѓаволи. „Почнавме лошо. Тие дадоа гол, па почнавме да играме добро во долги периоди. Кога ќе видите

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

Дејвид Мојс и Вест хем имаа слатка „одмазда“ за домашниот пораз во Премиер лигата од Манчестер јунајтед во саботата, елиминирајќи ги „ѓаволите“ во 1/16 финалето на Англискиот лига куп сред „Олд Трафорд“ со 1:0 победа. Мануел Ланзини го постигна единствениот гол на мечот за победа на „чеканите“ против комбинираниот тим на Оле Гунар Солскјер. Фаворитите

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

Дејвид Мојс и Вест хем имаа слатка „одмазда“ за домашниот пораз во Премиер лигата од Манчестер јунајтед во саботата, елиминирајќи ги „ѓаволите“ во 1/16 финалето на Англискиот лига куп сред „Олд Трафорд“ со 1:0 победа. Мануел Ланзини го постигна единствениот гол на мечот за победа на „чеканите“ против комбинираниот тим на Оле Гунар Солскјер. Фаворитите

Вест Хем го елиминираше Манчестер Ј., Арсенал и Лестер лесно до осминафиналето

Вест Хем го елиминираше Манчестер Ј., Арсенал и Лестер лесно до осминафиналето

Фудбалерите на Манчестер Ј. загубија дома од Вест Хем со 1:0 и доживеаја елиминација во 1/16-финалето од Лига Купот на Англија. „Чеканите“ брзо го отворија резултатот уште во 9. минута со голот на Ланзини и со тоа успеаја да се изборат за голема победа. Арсенал немаше проблем против нисколигашот Вимблдон совладувајќи го со 3:0. Лаказет отвори од пенал

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

Дејвид Мојс и Вест хем имаа слатка „одмазда“ за домашниот пораз во Премиер лигата од Манчестер јунајтед во саботата, елиминирајќи ги „ѓаволите“ во 1/16 финалето на Англискиот лига куп сред „Олд Трафорд“ со 1:0 победа. Мануел Ланзини го постигна единствениот гол на мечот за победа на „чеканите“ против комбинираниот тим на Оле Гунар Солскјер. Фаворитите

Прв неуспех за Солшер оваа сезона, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд

Прв неуспех за Солшер оваа сезона, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд

Манчестер јунајтед рано го заврши настапот во Лига Купот, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд и ги елиминираше „ѓаволите" во третото коло. Манчестер јунајтед рано го заврши настапот во Лига Купот, Вест Хем по 14 години победи на Олд Трафорд и ги елиминираше „ѓаволите" во третото коло. Прв неуспех за Оле Гунар Солшер оваа сезона, Манчестер јунајтед

Манчестер Сити доби најтежок противник во осминафиналето на Лига купот

Манчестер Сити доби најтежок противник во осминафиналето на Лига купот

Манчестер Сити ќе има најнезгодно гостување во осминафиналето на англискиот Лига куп, во обидот уште еднаш да стигне до овој домашен трофеј кој го освојува последните четири години. Избраниците на Пеп Гвардиола ќе му гостуваат на Вест Хем, кој веќе го елиминираше Манчестер Јунајтед и тоа со победа на гостински терен. Челси ќе го пречека Саутемтпон,

Челси и Тотенхем преку пенали до следната рунда на англискиот Лига куп

Челси и Тотенхем преку пенали до следната рунда на англискиот Лига куп

Челси и Тотенхем мораа да шутираат и пенали, но на крајот обезбедија место во следната рунда на англискиот Лига куп. Челси одигра 1:1 во дуелот со Астон Вила, на кој водеше со голот на Вернер, но дозволи израмнување преку Арчер, за Јанг и Накамба од гостинската екипа да бидат неуспешни во пенал серијата која следеше веднаш по регуларните 90 минути