притисни ентер »

Заев ја понудил својата ќерка за снаа на Ципрас за Договорот од Преспа
Заев ја понудил својата ќерка за снаа на Ципрас за Договорот од Преспа

Заев ја понудил својата ќерка за снаа на Ципрас за Договорот од Преспа

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во разговор за ТВ 24 раскажа дека за време на преговорите за потпишување на Преспанскиот договор, Ципрас му рекол дека има нов проблем. Преговорите запнаа околу ќерка му на Заев pic.twitter.com/EU9nxUm4jQ — Мартиан (@MartianfromMKD) January 5, 2020 – По саат време разговор вели Зоран уште еден проблем имаме. Кој проблем,

Заев: Ципрас ми рече имаме проблем - Имаш многу убава ќерка

Заев: Ципрас ми рече имаме проблем - Имаш многу убава ќерка

Екс-премиерот Зоран Заев открива дека во преговорите со тогашниот грчки колега, Алексис Ципрас во еден мемент му рекол дека има уште еден проблем – дека има многу убава ќерка… Заев ова го открива во интервјуто дадено за Телевизија 24, прво интервју во семејниот дом во Струмица.

Заев ја понудил ќерката за снаа на Ципрас за да се потпише Преспанскиот договор

Заев ја понудил ќерката за снаа на Ципрас за да се потпише Преспанскиот договор

Ново видео на кое поранешниот премиер Зоран Заев му ја нуди ќерката за снаа на поранешниот премиер на Грција, Алекис Ципрас за да се постигне Преспанскиот договор е објавено на Твитер. Заев во разговор со новинарот на телевизија 24 Вести Мишко Иванов вели дека за време на преговорите за потпишување на Преспанскиот договор, Ципрас му рекол дека има

Заев и ќерката ја понудил за снаа на Ципрас само да се потпише Преспанскиот договор

Заев и ќерката ја понудил за снаа на Ципрас само да се потпише Преспанскиот договор

Ново видео по новогодишното интервју на ТВ 24 на кое поранешниот премиер Зоран Заев му ја нуди ќерката за снаа на поранешниот премиер на Грција, Алекис Ципрас за да се постигне Преспанскиот договор е објавено на Твитер. Заев во разговор со новинарот Мишко Иванов вели дека за време на преговорите за потпишување на Преспанскиот договор, Ципрас му рекол

Твит на денот: Преговорите запнаа околу ќерка му на Заев

Твит на денот: Преговорите запнаа околу ќерка му на Заев

Преговорите запнаа околу ќерка му на Заев Преговорите запнаа околу ќерка му на Заев pic.twitter.com/EU9nxUm4jQ — Мартиан (@MartianfromMKD) January 5, 2020 The post Твит на денот: Преговорите запнаа околу ќерка му на Заев (ВИДЕО) appeared first on iNFOMAX.mk .

„Зоран, има уште еден проблем, имаш многу убава ќерка“, му рекол Ципрас на Заев додека разговарале за Преспанскиот

„Зоран, има уште еден проблем, имаш многу убава ќерка“, му рекол Ципрас на Заев додека разговарале за Преспанскиот

81 Споделувања Share Tweet Изјавите и соопштенијата следувале по јавните средби со Алексис Ципрас, но всушност Заев бил во речиси секојдневна комуникација со својот грчки колега (и доживотен пријател, вели), исто како што биле и министерот Никола Димитров и Никос Коѕијас, како и нивните кабинети, признава екс-премиерот Зоран Заев во ексклузивното божиќно

Заев: Ципрас ми рече имаш убава ќерка, а јас…

Заев: Ципрас ми рече имаш убава ќерка, а јас…

Екс-премиерот Зоран Заев открива дека во преговорите со тогашниот грчки колега, Алексис Ципрас во еден мемент му рекол дека има уште еден проблем – дека има многу убава ќерка… На социјалните мрежи се споделува делот од ексклузивното интервју за ТВ 24 во кој Заев раскажува за ова. Преговорите запнаа околу ќерка му на Заев pic.twitter.com/EU9nxUm4jQ