притисни ентер »

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер
Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер е сензационално елиминиран од мастерсот во Синсинати. Изненадувањето го направи рускиот тенисер Андреј Рубљев и тоа со елиминација на големиот фаворит за само 62 минути. За споредба, Швајцарецот толку брзо нема загубено на еден турнир уште од далечната 2003 кога во првото коло во Сиднеј загуби од Франко Скилари за

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати откако ноќеска славеше победа со 2-0 (6-3 и 6-4) над шпанскиот тенисер, Пабло Карењо-Буста. Српскиот ас за 91 минута го прескокна 53. светски тенисер според АТП Ѓоковиќ повеќе проблеми со Шпанецот имаше во вториот сет откако првиот го реши во своја полза за 32 минути. Карењо-Буста

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер е сензационално елиминиран од мастерсот во Синсинати. Изненадувањето го направи рускиот тенисер Андреј Рубљев и тоа со елиминација на големиот фаворит за само 62 минути. За споредба, Швајцарецот толку брзо нема загубено на еден турнир уште од далечната 2003 кога во првото коло во Сиднеј загуби од Франко Скилари за

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати откако ноќеска славеше победа со 2-0 (6-3 и 6-4) над шпанскиот тенисер, Пабло Карењо-Буста. Српскиот ас за 91 минута го прескокна 53. светски тенисер според АТП Ѓоковиќ повеќе проблеми со Шпанецот имаше во вториот сет откако првиот го реши во своја полза за 32 минути. Карењо-Буста

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари. Текстот Ѓоковиќ избори четвртфинале

Шок во Синсинати: Федерер елиминиран од 21 годишен Русин

Шок во Синсинати: Федерер елиминиран од 21 годишен Русин

Роџер Федер во третото коло го заврши својот настап на Мастерсот во Синсинати. Сензацијата ја направи младиот Русин, Андеј Рублев кој го победи Федерер во два сета – 6:3, 6:4. 70от светски играч со тоа спречи реприза на финалето на Вимблдон во полуфиналето на Синсинати, односно меч помеѓу Ѓоковиќ и Федерер. Rublev currently a walking highlight reel

Турнир во Синсинати: Ѓоковиќ со победа над Бусто избори четвртфинале

Турнир во Синсинати: Ѓоковиќ со победа над Бусто избори четвртфинале

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари. з

Рубљов буквало го прегази Федерер.

Рубљов буквало го прегази Федерер.

Рожер Федерер како втор фаворит го стартуваше Мастерсот во Синсинати, но вториот меч кој го одигра на турнирот кој е последно загревање за Ју-Ес Опен го заврши во вториот свој меч откако не личеше на себе во пресметката со Андреј Рубљeв. Младиот руски тенисер влезе максимално мотивирано во мечот, а покрај својата добра игра, ја искористи и летаргичноста

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено-Буста со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лукас Пуј од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.