притисни ентер »

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!
Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија Дортмунд со 6:1 го совлада Келн во меч од 25 коло на Бундес лигата. За првпат сезонава „жолто-црните“ постигнаа четири гола во прво полувреме, а стрелци беа Гереиро, Але, Ројс и Мален за предност од 4:1. Во второто полувреме Але и Ројс постигнаа голови за конечни 6:1 и продолжување на серијата на девет меча без пораз во германскиот шампионат

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија Дортмунд со 6:1 го совлада Келн во меч од 25 коло на Бундес лигата. За првпат сезонава „жолто-црните“ постигнаа четири гола во прво полувреме, а стрелци беа Гереиро, Але, Ројс и Мален за предност од 4:1. Во второто полувреме Але и Ројс постигнаа голови за конечни 6:1 и продолжување на серијата на девет меча без пораз во германскиот шампионат

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија Дортмунд со 6:1 го совлада Келн во меч од 25 коло на Бундес лигата. За првпат сезонава „жолто-црните“ постигнаа четири гола во прво полувреме, а стрелци беа Гереиро, Але, Ројс и Мален за предност од 4:1. Во второто полувреме Але и Ројс постигнаа голови за конечни 6:1 и продолжување на серијата на девет меча без пораз во германскиот шампионат

Борусија го декласира Келн, Ројс стигна до 150. гол за жолто-црните

Борусија го декласира Келн, Ројс стигна до 150. гол за жолто-црните

Фудбалерите на Борусија Дортмунд убедливо го совладаа Келн на „Сигнал Идуна Парк“ во 25. коло од Бундес лигата со резултат 6:1. „Милионерите“ ќе преноќат на првата позиција на табелата со бод повеќе од Баерн, кој во недела гостува во Леверкузен, Келн остана на 13. место со 27 бодови. Домашните ги разрешија сите дилеми околу победникот по нешто повеќе

Борусија го декласира Келн, Ројс стигна до 150. гол за жолто-црните

Борусија го декласира Келн, Ројс стигна до 150. гол за жолто-црните

Фудбалерите на Борусија Дортмунд убедливо го совладаа Келн на „Сигнал Идуна Парк“ во 25. коло од Бундес лигата со резултат 6:1. Добивај вести на вибер „Милионерите“ ќе преноќат на првата позиција на табелата со бод повеќе од Баерн, кој во недела гостува во Леверкузен, Келн остана на 13. место со 27 бодови. Домашните ги разрешија сите дилеми околу победникот

Фудбал за мерак во Дортмунд: Настрада Келн како порака до Баерн Минхен

Фудбал за мерак во Дортмунд: Настрада Келн како порака до Баерн Минхен

Борусија Дортмунд го декласираше Келн со 6-1 во последниот меч од денешната програма во Бундес-лигата, како јасна порака до Баерн Минхен дека „милионерите“ се решени да се борат за титулата до самиот крај на овој шампионат. Тимот од Дортмунд со овој резултат се искачи на врвот на табелата, со еден бод предност во однос на Баерн, кој утре го игра својот

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија со шестка го поздрави Келн, Maрко Ројс стигна до 161 гол!

Борусија Дортмунд со 6:1 го совлада Келн во меч од 25 коло на Бундес лигата. За првпат сезонава „жолто-црните“ постигнаа четири гола во прво полувреме, а стрелци беа Гереиро, Але, Ројс и Мален за предност од 4:1. Во второто полувреме Але и Ројс постигнаа голови за конечни 6:1 и продолжување на серијата на девет меча без пораз во германскиот шампионат

Дортмунд со шест гола го разнесе Келн

Дортмунд со шест гола го разнесе Келн

Борусија Дортмунд славеше со убедливи 6-1 против Келн за скок до првата позиција во германската Бундеслига. „Милионерите“ по само 36 минути стигнаа до предност од 4-0, откако во листата на стрелци се запишаа Гереро, Але, Ројс и Мален, по што Келн до крајот на првите 45 минути намали на 1-4. Дортмунд продолжи да напаѓа и во вториот дел, па преку Але

Борусија го декласира Келн, Ројс стигна до 150. гол за жолто-црните

Борусија го декласира Келн, Ројс стигна до 150. гол за жолто-црните

Фудбалерите на Борусија Дортмунд убедливо го совладаа Келн на „Сигнал Идуна Парк“ во 25. коло од Бундес лигата со резултат 6:1. „Милионерите“ ќе преноќат на првата позиција на табелата со бод повеќе од Баерн, кој во недела гостува во Леверкузен, Келн остана на 13. место со 27 бодови. Домашните ги разрешија сите дилеми околу победникот по нешто повеќе