притисни ентер »

“Ајакс” го продаде Зијех за 40 милиони
“Ајакс” го продаде Зијех за 40 милиони

“Ајакс” го продаде Зијех за 40 милиони

Фудбалскиот клуб “Ајакс” одлично работи на финансиски план. Три дена по продажбата на Хаким Зијех за 40 милиони евра, холандскиот гигант ја пополни дупката во нападот за наредната сезона. Управата на „копјаниците“ постигна договор со Сао Паоло за трансфер на Адријан за 20 милиони евра. Олимпискиот репрезентативец на Бразил ќе се пресели во Амстердам

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони евра

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони евра

Фудбалскиот клуб Ајакс одлично работи на финансиски план. Три дена по продажбата на Хаким Зијех за 40 милиони евра, холандскиот гигант ја пополни дупката во нападот за наредната сезона. Управата на „копјаниците“ постигна договор со Сао Паоло за трансфер на Адријан за 20 милиони евра. Олимпискиот репрезентативец на Бразил ќе се пресели во Амстердам

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони

Амстердам, 15 февруари 2020 (МИА) – Фудбалскиот клуб Ајакс одлично работи на финансиски план. Три дена по продажбата на Хаким Зијех за 40 милиони евра, холандскиот гигант ја пополни дупката во нападот за наредната сезона. Управата на „копјаниците“ постигна договор со Сао Паоло за трансфер на Адријан за 20 милиони евра. Олимпискиот репрезентативец на

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони

Фудбалскиот клуб Ајакс одлично работи на финансиски план. Три дена по продажбата на Хаким Зијех за 40 милиони евра, холандскиот гигант ја пополни дупката во нападот за наредната сезона Амстердам, 15 февруари 2020 (МИА) – Фудбалскиот клуб Ајакс одлично работи на финансиски план. Три дена по продажбата на Хаким Зијех за 40 милиони евра, холандскиот гигант

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони

– Фудбалскиот клуб Ајакс одлично работи на финансиски план. Три дена по продажбата на Хаким Зијех за 40 милиони евра, холандскиот гигант ја пополни дупката во нападот за наредната сезона. Управата на „копјаниците“ постигна договор со Сао Паоло за трансфер на Адријан за 20 милиони евра. Олимпискиот репрезентативец на Бразил ќе се пресели во Амстердам

Мароканецот и Србинот од Ајакс се најдобрите асистенти во Европа

Мароканецот и Србинот од Ајакс се најдобрите асистенти во Европа

Фудбалерите на Ајакс Хаким Зијех и Душан тадиќ ја предводат листата на најдобри асистенти во сите европски национални првенства. Листата за сезоната 2019/2020 ја објави „Трансфермаркт“. Мароканецот и Србинот оваа сезона запишале по 21 асистенција. Зијех е прв бидејќи до овој учинок стигнал на 30 натпревари, пет помалку од соиграчот Тадиќ. На третата

Мароканецот и Србинот од Ајакс се најдобрите асистенти во Европа

Мароканецот и Србинот од Ајакс се најдобрите асистенти во Европа

Фудбалерите на Ајакс Хаким Зијех и Душан тадиќ ја предводат листата на најдобри асистенти во сите европски национални првенства. Листата за сезоната 2019/2020 ја објави „Трансфермаркт“. Мароканецот и Србинот оваа сезона запишале по 21 асистенција. Зијех е прв бидејќи до овој учинок стигнал на 30 натпревари, пет помалку од соиграчот Тадиќ. На третата

Ги потпишаа за „ситно“, па ги продадоа за над 200 милиони евра

Ги потпишаа за „ситно“, па ги продадоа за над 200 милиони евра

Последната зделка на Ајакс донесе нови 40 милиони во касата на тимот од Амстердам . Од екипата на крајот од сезоната ќе си замине Хаким Зијеч и ќе го засили Челзи . Тоа е уште еден одличен трансфер за „копјаниците“ кои се познати по креирањето фудбалери и продажба на истите за цена неколку пати повисока од почетната. Најскапите пет трансфери во историјата

Лампард: Зијеш со своите квалитети ќе реши еден наш голем проблем

Лампард: Зијеш со своите квалитети ќе реши еден наш голем проблем

Ајакс и Челси вчера официјално пренесоа дека Хаким Зијеш по крајот на сезоната ќе биде големо засилување за составот од Лондон, па откако се комплетираше зделката која ќе изнесува најмногу 44 милиони евра, денеска се јави и Френк Лампард кој дозна кое ќе биде неговото прво големо летно засилување. Ерик Тен Хаг во текот на вчерашниот ден нагласи дека

Еве што остана од Ајакс кој беше хит во Европа

Еве што остана од Ајакс кој беше хит во Европа

Со вчерашната потврда на транферот на Хаким Зијеш и официјално беше потврдено распаѓањето на Ајакс кој минатата сезона ги воодушеви сите љубители на фудбалот со доаѓањето на чекор од финалето во Лигата на шампионите. Ајакс играше фантастичен фудбал и најголема сензација во сезоната 2018/2019. Оваа слика покажува што остана од Ајакс кој беше хит во