притисни ентер »

Ленс Строл поради страотниот судир ќе ја пропушти Ф1 трката во Сингапур
Ленс Строл поради страотниот судир ќе ја пропушти Ф1 трката во Сингапур

Ленс Строл поради страотниот судир ќе ја пропушти Ф1 трката во Сингапур

ВИДЕО: Ленс Строл поради страотниот судир ќе ја пропушти Ф1 трката во Сингапур Ф.К. Пред 4 минути фото: EPA-EFE/CAROLINE CHIA Канаѓанецот Ленс Строл нема да вози на трката за Големата награда на Сингапур во Формула 1 шампионатот бидејќи не е целосно закрепнат од повредата по несреќата на вчерашните квалификации, соопштија денеска од „Астон Мартин“

Строл нема да вози во Сингапур поради судирот по кој среќа е што воопшто е жив

Строл нема да вози во Сингапур поради судирот по кој среќа е што воопшто е жив

Возачот на Астон Мартин, Ленс Строл, нема да биде дел од денешната трка за Големата награда на Сингапур, објавија утринава од неговиот тим, со цел целосно да се рехабилитира по стравичната несреќа што ја имаше на вчерашните квалификации по која е голема среќа што воопшто остана жив. Тој удри во заштитниот ѕид, по што неговиот болид буквално се распарчи,

Строл имаше страшна несреќа во квалификациите во Сингапур

Строл имаше страшна несреќа во квалификациите во Сингапур

Првите квалификации за трката за Големата награда на Сингапур беше прекината поради страшна несреќа на Ланс Строл од Астон Мартин, кој со неговиот болид заврши во заштитниот ѕид. Болидот буквално се распарчи по судирот со ѕидот, а Строл излезе неповреден од возилото, иако допрва треба да направи медицински прегледи. The head impact was HUGE I would