притисни ентер »

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!
Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Очигледно дека Себастијан Фетел вчера имаше одредени проблеми со болидот, тоа го сведочи и неговото 6 место на квалификациите за ГН на Британија. Борбата за пол-позицијата се сведе меѓу тројца на минимални 0.079, што е навистина тесно. Валтери Ботас со само 0.006 беше побрз од Луис Хамилтон, додека тука некаде беше и возачот на Ферари, Шарл Леклер