притисни ентер »

Португалецот Рибеиро најново засилување за Металург
Португалецот Рибеиро најново засилување за Металург

Португалецот Рибеиро најново засилување за Металург

Поранешниот македонски шампион Металург продолжува да го гради составот за новата сезона, па најново засилување е Улисис Рибеиро. Рибеиро е португалски интернационалец кој во Скопје доаѓа од Хари Ап од холандското првенство. Тој игра на позицијата лево крило што значи дека е дирекна замена за Милан Поповиќ кој замина во Романија. Инаку Улисис има 30

Португалецот Рибеиро ќе ги брани боите на РК Металург

Португалецот Рибеиро ќе ги брани боите на РК Металург

Португалецот Рибеиро ќе ги брани боите на РК Металург Слободен печат Пред 1 минута Фото: rkmetalurg.mk Металург продолжува со екипирањето на својот состав, денеска свој потпис на договорот со клубот од Автокоманда стави португалското лево крило, Улисис Рибеиро. Рибеиро (30 години, 181 см, 76 кг) е замената за Милан Поповиќ, кој по завршувањето на договорот

Риберио две години во Металург

Риберио две години во Металург

Металург продолжува со екипирањето на својот состав. Денеска, свој потпис на договорот со клубот од Автокоманда го стави португалското лево крило, Улисис Рибеиро. Рибеиро (30) е замената за Милан Поповиќ, кој по завршувањето на договорот со Металург замина во романското првенство. Португалецот во кариерата бил играч на Сао Бернардо, Мадеира и Хари

Португалец е замената за Поповиќ во Металург

Португалец е замената за Поповиќ во Металург

Металург продолжува со градење на тимот за новата сезона во која нема да настапува во квалификациите за Европската лига поради депозитот од 50.000 евра, кој ЕХФ го побара како гаранција. Клубот и покрај ова останува со високи амбиции во домашниот шампионат. Веќе е најдена замена за Милан Поповиќ кој замина во Романија. Станува збор за португалскиот

Португалецот Рибеиро нов ракометар на Металург

Португалецот Рибеиро нов ракометар на Металург

Македонскиот ракометен прволигаш Металург продолжи со екипирањето на својот состав за новата сезона, потпишувајќи денеска двегодишен договор со португалското лево крило Улисис Рибеиро.

Риберио две години во Металург

Риберио две години во Металург

Металург продолжува со екипирањето на својот состав. Денеска, свој потпис на договорот со клубот од Автокоманда го стави португалското лево крило, Улисис Рибеиро. Рибеиро (30) е замената за Милан Поповиќ, кој по завршувањето на договорот со Металург замина во романското првенство. Португалецот во кариерата бил играч на Сао Бернардо, Мадеира и Хари

Металург потпиша со португалско лево крило

Металург потпиша со португалско лево крило

Металург продолжува со екипирањето на својот состав. Денеска, свој потпис на договорот со клубот од Автокаманда стави португалското лево крило, Улисис Рибеиро. Рибеиро (30 г, 181 см, 76 кг) е замената за Милан Поповиќ, кој по завршувањето на договорот со Металург замина во романското првенство. Матичниот клуб на новиот ракометар на Металург, Сао Бернардо

Металург го замени Поповиќ со Португалец

Металург го замени Поповиќ со Португалец

Металург на официјалниот веб-сајт го промовираше најновото засилување, Португалецот Улисис Рибеиро, кој доаѓа во Автокоманда како замена за Милан Поповиќ, кој го напушти тимот по завршувањето на договорот. Рибеиро во минатата сезона играл за Хари Ап од Холандија, каде што запишал 13 настапи и постигнал 33 голови, а претходно го носел дресот на Мадеира

Португалецот Рибеиро за посилен Металург

Португалецот Рибеиро за посилен Металург

Металург продолжува со екипирањето на својот состав. Денеска, свој потпис на договорот со нашиот клуб стави португалското лево крило, Улисис Рибеиро. Рибеиро (30 г, 181 см, 76 кг) е замената за Милан Поповиќ, кој по завршувањето на договорот со Металург замина во романското првенство. Матичниот клуб на нашиот нов ракометар е Сао Бернардо од каде потоа

Португалец е замената за Поповиќ во Металург

Португалец е замената за Поповиќ во Металург

Португалското лево крило Улисис Рибеиро од денес и официјално стана член на екипата на Металург . Искусниот ракометар доаѓа да го пополни празното место кое го остави Милан Поповиќ. Тој ја прекина соработката со македонскиот тим и се пресели во Романија . Рибеиро ја започна ракометната кариера во редовите на Сао Бернардо. Минатата сезона беше дел од