притисни ентер »

Грожан го избегна сценариото на Лауда – но неговите раце изгледаат грозно

Грожан го избегна сценариото на Лауда – но неговите раце изгледаат грозно

Францускиот возач Роман Грожан благодарение на својата храброст и брзата реакција на медицинскиот тим, успеа да го избегне најлошото, по што беше однесен во најблиската болница. Тој на ГН на Бахреин, имаше хаварија, по што успеа на крај да „побегне“ од болидот на Хас, кој целосно беше зафатен со пламени јазици. Грожан на крајот се здоби со изгореници

Грожан ги симна завоите од рацете, резултатот е стравичен

Грожан ги симна завоите од рацете, резултатот е стравичен

Францускиот возач Ромен Грожан доживеа страотна несреќа кон крајот на минатата сезона на трката за Големата награда на Бахреин. Тој по стартот удри во заштитната ограда крај патеката со својот Хас, по што болидот експлодираше и се преполови. Само благодарение на фактот што остана свесен и дека лицата крај патеката реагираа навремено, тој успеа да си

Грожан ги покажа последиците од несреќата, левата рака изгледа - страшно

Грожан ги покажа последиците од несреќата, левата рака изгледа - страшно

Францускиот возач Роман Грожан доживеа страшна несреќа на крајот на минатата сезона во трката за Големата награда на Бахреин. Грожан со неговиот болид се удри во ѕид, по што возилото експлодираше, а францускиот возач благодарение на неговата присебност некако успеа да избега од огнот. Французинот заработи тешки изгореници на рацете, поради што до пред

Грожан објави вознемирувачки фотографии од рацете по месец и пол од страшната несреќа

Грожан објави вознемирувачки фотографии од рацете по месец и пол од страшната несреќа

Да потсетиме, на трката во Бахреин тој се заби во оградата. Автомобилот на Хас веднаш се запали и прелета низ оградата, Грожан брзо, навидум без поголеми повреди, успеа да излезе од запалениот автомобил без една патика. По несреќата бил задржан во болница три дена поради изгореници, а заздравувањето продолжило во неговиот дом во Швајцарија. Од таа

Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин, сега без завој

Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин, сега без завој

Сега веќе поранешниот Формула 1 возач, Роман Грожан објави нова фотографија од своите дланки по страшната несреќа на трката за Големата награда на Бахреин возена на 29 ноември минатата година. За потсетување, Грожан со голема брзина се заби во оградата по што неговиот болид се запали, а за среќа тој помина без поголеми повреди. Поради изгореници три

Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин

Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин

Роман Грожан објави нова фотографија од своите дланки по страшната несреќа на трката за Големата награда на Бахреин возена на 29 ноември минатата година. За потсетување, Грожан со голема брзина се заби во оградата по што неговиот болид се запали, а за среќа тој помина без поголеми повреди. Поради изгореници три дена помина во болница, а опоравувањето

Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин, сега без завој

Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин, сега без завој

Сега веќе поранешниот Формула 1 возач, Роман Грожан објави нова фотографија од своите дланки по страшната несреќа на трката за Големата награда на Бахреин возена на 29 ноември минатата година. За потсетување, Грожан со голема брзина се заби во оградата по што неговиот болид се запали, а за среќа тој помина без поголеми повреди. Поради изгореници три

Грожан конечно се ослободи од завоите и откри како изгледаат неговите изгорени раце

Грожан конечно се ослободи од завоите и откри како изгледаат неговите изгорени раце

Роман Грожан преживеа нестварен инцидент на претпоследната трка од Ф1 календарот и најпозитивна вест беше тоа што остана жив во огнената стихија од која самиот се извлече, а месец и половина по инцидентот, францускиот возач конечно се ослободи од завоите. Рацете на Грожан претрпеа најголема штета поради фактот што самиот призна дека имал контакт со

Грожан ги покажа изгорените рацете по несреќата во Бахреин

Грожан ги покажа изгорените рацете по несреќата во Бахреин

Сега веќе поранешниот Формула 1 возач, Роман Грожан објави нова фотографија од своите дланки по страшната несреќа на трката за Големата награда на Бахреин возена на 29 ноември минатата година. За потсетување, Грожан со голема брзина се заби во оградата по што неговиот болид се запали, а за среќа тој помина без поголеми повреди. Поради изгореници три