притисни ентер »

МЗТ ја смени „плочата“, па си ја врати титулата
МЗТ ја смени „плочата“, па си ја врати титулата

МЗТ ја смени „плочата“, па си ја врати титулата

Ѓорѓи Кочов неслучајно меѓу оние кои ги потенцираше како најзаслужни за освоената титула, го посочи директорот Тоно Грнчаров јавно заблагодарувајќи му се за довербата во периодот кога играта и резултатите беа далеку под очекувањата. Бидејќи на младиот стратег му е јасно дека ако истото се случеше пред неколку сезони, кога тогашниот градоначалник ги

Кочов: Благодарам Грнчаров, за довербата кога беше најтешко

Кочов: Благодарам Грнчаров, за довербата кога беше најтешко

Ѓорѓи Кочов ја прослави својата прва тренерска титула на сениорско ниво, откако младиот стратег со максимални 3-0 ја доби финалната серија против Работнички, во иста мера „одмаздувајќи“ му се на Марин Докузовски за поразот во ланското финале. „Малку сум лут што прерано почнавме да ја славиме титулата, уште некаде во првата четвртина, па си ја искомпликувавме

Кочов: Заслужено победивме

Кочов: Заслужено победивме

Ова ми е прв трофеј во сениорска конкуренција, им честитам на момците, мислам дека заслужено славиме. Тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов во својата прва целосна сезона успеа да дојде до шампионската титула.  Со само 33 години тој стана третиот кој успеал да ја освои титулата и како играч и како тренер и по освојувањето на титулата не ги криеше емоциите

Ѓорѓи Кочов вечерва влезе во историјата на македонската кошарка!

Ѓорѓи Кочов вечерва влезе во историјата на македонската кошарка!

Младиот стратег на клупата на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов (33 години), со вечерашниот трет триумф по ред над Работнички и прв шампионски трофеј како тренер влезе во историјата на македонската кошарка како трет стратег кој успеал да освои титула и како играч и како тренер. Пред него тоа им успеа само на Јорданчо Давитков и на Емил Рајковиќ, кои се радуваа

Кочов: Вративме со трофеј на сите критики оваа сезона!

Кочов: Вративме со трофеј на сите критики оваа сезона!

Ѓорѓи Кочов ја освои првата титула во домашниот шампионат како тренер на МЗТ Скопје . Аеродромци беа убедливи во финалето, со три победи на три меча го детронизираа Работнички , а по дуелот во „Јане Сандански“, младиот тренер не ги криеше емоциите. „Да бидам искрен, натпреварот како да го прославивме како победен уште во првата четвртина и сите мисли

КОЧОВ: Заслуживме да славиме, оваа титула нема ништо да смени

КОЧОВ: Заслуживме да славиме, оваа титула нема ништо да смени

Стратегот на МЗТ Скопје финишира со најпосакуваната награда, а тоа е големиот пехар во македонската кошарка. Зад него останува исклучително напорна сезона, во која што тој и неговиот клуб одолеаја на сите предизвици. Беа омаловажувани, исвиркувани, навредувани, но целта и стратегијата што ја има(ше) МЗТ Скопје се покажа како успешна и се докажа дек

Кочов: Горд сум на играчите за сѐ што минавме оваа сезона

Кочов: Горд сум на играчите за сѐ што минавме оваа сезона

Ѓорѓи Кочов, тренерот на МЗТ Скопје, истакна задоволство од вечерашната победа со која „металците“ дојдоа до шампионската титула во домашниот кошаркарски шампионат, откако го „збришаа“ Работнички со 3:0 во серијата. „Да бидам искрен, натпреварот како да го прославивме како победен уште во првата четвртина и сите мисли беа како да ќе го освоивме трофејот

Кочов се израмни со Докузовски, ама Рајковиќ е далеку пред сите

Кочов се израмни со Докузовски, ама Рајковиќ е далеку пред сите

Тренерот на МЗТ Скопје ја освои првата шампионска титула во својата кариера, како шеф на стручен штаб на сениорска екипа. Ѓорѓи Кочов сега е еден од најмладите кои се закитиле со трофејот од македонското кошаркарско првенство, а задоволството е поголемо бидејќи станува збор за домашен стручњак, на почетокот од својата професионална кариера. Александар