притисни ентер »

Рај на земјата: Надал од куќата директно влегува на приватна плажа
Рај на земјата: Надал од куќата директно влегува на приватна плажа

Рај на земјата: Надал од куќата директно влегува на приватна плажа

Еден од најдобите светски тенисери Рафаел Надал не сака да се расфрла со богатството. Сите пари што ги има заработено ги вложува во својата тениска академија. Она што за Рафа е единствено уживање е неговата куќа на Мајорка која е вистински рај на земјата. Куќата се наооѓа во местото Порто Кристо и за неа издвои скромни 4 милиони евра. Вилата ја нуди