притисни ентер »

Скопјанец тешко повреден, изгубил контрола и паднал на коловозот
Скопјанец тешко повреден, изгубил контрола и паднал на коловозот

Скопјанец тешко повреден, изгубил контрола и паднал на коловозот

Вчера во 11.30 часот на крстосница од улиците „Архитект Никола Добровиќ" и ул. „Христо Татарчев" во Скопје, мопед „Гилера сталкер" со скопски регистарски ознаки, управуван од С.И.(38) од Скопје, изгубил контрола и паднал на коловозот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил С.И. кој бил пренесен во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“. Увид

Со автомобил излетал кај Смилковското езеро, тешко повреден скопјанец

Со автомобил излетал кај Смилковското езеро, тешко повреден скопјанец

Како што информира полицијата вчера околу 09.00 часот на обиколница од автопат „Мајка Тереза“, кај Смилковско езеро, патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(35) од Скопје, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот И.Ј., кој со возило

Сообраќајка кај Смилковско езеро, повреден возач

Сообраќајка кај Смилковско езеро, повреден возач

Вчера околу 09.00 часот на обиколница од автопат „Мајка Тереза", кај Смилковско езеро, патничко возило „Фолксваген голф" со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(35) од Скопје, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот И.Ј., кој со возило на Итна медицинска помош бил

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Вчера околу 9 часот на обиколницата од автопат „Мајка Тереза“, кај Смилковско езеро, патничко возило управувано од 35 годишно лице од Скопје, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Како што соопшти полицијата, возачот се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар

Возило излетало од коловозот, возачот тешко повреден

Возило излетало од коловозот, возачот тешко повреден

На обиколница од автопатот „Мајка Тереза“, кај Смилковското езеро, вчера се случила тешка сообраќајна несреќа. Како што информираат од полицијата патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 35-годишен скопјанец, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Возачот се здобил со тешки телесни повреди

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Вчера околу 9 часот на обиколницата од автопат „Мајка Тереза“, кај Смилковско езеро, патничко возило управувано од 35 годишно лице од Скопје, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Како што соопшти полицијата, возачот се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Вчера околу 9 часот на обиколницата од автопат „Мајка Тереза“, кај Смилковско езеро, патничко возило управувано од 35 годишно лице од Скопје, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Како што соопшти полицијата, возачот се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Возило излета од патот кај Смилковско езеро, возачот тешко повреден

Вчера околу 9 часот на обиколницата од автопат „Мајка Тереза“, кај Смилковско езеро, патничко возило управувано од 35 годишно лице од Скопје, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Како што соопшти полицијата, возачот се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар

Возило излетало од коловозот, возачот тешко повреден

Возило излетало од коловозот, возачот тешко повреден

На обиколница од автопатот „Мајка Тереза“, кај Смилковското езеро, вчера се случила тешка сообраќајна несреќа. Како што информираат од полицијата патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 35-годишен скопјанец, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб. Возачот се здобил со тешки телесни повреди

Повредени моторџија и возач завршија во болница

Повредени моторџија и возач завршија во болница

С.И.(38) од Скопје вчера околу 12 часот возејќи мопед „гилера сталкер“ со скопски таблички на крстосница од улиците „Архитект Никола Добровиќ“ и „Христо Татарчев“ изгубил контрола и паднал на коловозот. Здобил тешки повреди и завршил на лекување во старата Градска болница. Истиот ден околу 9 часот на обиколница од автопат „Мајка Тереза“, кај Смилковско