притисни ентер »

ПОДГОТВЕТЕ: Маринирани пиперки во тегли на македонски начин
ПОДГОТВЕТЕ: Маринирани пиперки во тегли на македонски начин

ПОДГОТВЕТЕ: Маринирани пиперки во тегли на македонски начин

Македноче е македонче,подготвува пиперки на милион начини. Овој рецепт е за оние кои сакаат лук, исти се како во ресторан. Состојки: 50 парчиња месест црвен пипер 250 мл масло 250 мл оцет 1 рака шеќер 1 рака сол 2-3 глави лук 2 снопчиња магдонос 1 кесичка бибер во зрно Подготовка: Иcпeчете ги пиперките, излупете ги, изадете ги дршките, оставете ги

Зимница која се приготвува за 10-тина минути, без печење и лупење на пиперките

Зимница која се приготвува за 10-тина минути, без печење и лупење на пиперките

59 Споделувања Share Tweet Оваа зимница од 10 минути можете во било кое време да си ја приготвувате и да си ја чувате во некој пластичен сад во фрижидер, па да си вадите по потреба, а може да си ја складирате и во тегла. За овој рецепт можете да погледнете и видео за деталите околу постапката, а подолу во текстот под видеото, можете да го прочитате

Зимница која се приготвува буквално за 10 минути, без напорно печење и лупење на пиперките – кога еднаш ќе пробате, постојано ќе ја правите!

Зимница која се приготвува буквално за 10 минути, без напорно печење и лупење на пиперките – кога еднаш ќе пробате, постојано ќе ја правите!

Оваа зимница од 10 минути можете во било кое време да си ја приготвувате и да си ја чувате во некој пластичен сад во фрижидер, па да си вадите по потреба, а може да си ја складирате и во тегла. За овој рецепт можете да погледнете и видео за деталите околу постапката, а подолу во текстот под видеото, можете да го прочитате  оригиналниот рецепт за овој