притисни ентер »

Шарапова се заљубила во боксот
Шарапова се заљубила во боксот

Шарапова се заљубила во боксот

Поранешната руска тенисерка, Марија Шарапова, реши да се пофали на социјалните мрежи со своите боксерски квалитети, со видео во кое ги покажува своите обиди да остане во форма иако петкратната гренд слем шампионка веќе не е активна. 33-годишната Шарапова се повлече од тенисот во февруари, и призна дека се заљубила во боксот по тренинг сесија со американскиот