притисни ентер »

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака
Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака. Информацијата дека договорот е продолжен со оваа екипа но меѓутоа ќе треба да се случи и утрешната финализација и потписот. Доскорешниот македонски репрезентативец во кипарското првенство пристигна

Тричковски ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

Тричковски ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

Македонецот се договори за продолжување на соработката со кипарскиот клуб откако претходниот договор му истекуваше идното лето. 34 годишниот Иван Тричковски ќе продолжи во дресот на АЕК Ларнака и по крајот на актуелната сезона, откако од кипарскиот клуб објавија дека постигнат е договор за продолжување на соработката со Македонецот. Популарниот

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака. Информацијата дека договорот е продолжен со оваа екипа но меѓутоа ќе треба да се случи и  утрешната финализација и потписот. Доскорешниот

Тричковски и АЕК Ларнака се договориле да ја продолжат соработката

Тричковски и АЕК Ларнака се договориле да ја продолжат соработката

Искусниот македонскиот фудбалски интеранционалец и донеодамнешен репрезентативец Иван Тричковски (34 г.) постигнал догвор за продолжување на соработката со кипарскиот АЕК Ларнака. Информацијата дека договорот ќе биде продолжен ја објави кипарскиот клуб. Актуелниот договор на Тричковски истекува на крајот од јуни 2022 година. Тричковски во АЕК Ларнака

Останува на Кипар: Тричковски ќе потпише нов договор со АЕК Ларнака

Останува на Кипар: Тричковски ќе потпише нов договор со АЕК Ларнака

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со кипарскиот прволигаш АЕК Ларнака. Популарниот Тричко од 2016 година е дел од овој клуб, клуб во кој веќе има статус на легенда и е капитен на екипата. Од АЕК не изнесоа повеќе детали поточно порачаа дека повеќе информации ќе има утре по официјалниот потпис на договорот

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Македонскиот интернационалец нема намера да си оди од Кипар. Македонскиот фудбалер, Иван Тричковски, кој е капитен и најдобар стрелец на кипарскиот клуб АЕК Ларнака, го продолжил договорот со клубот. Повеќе детали околу договорот на 34-годишниот Тричковски со клубот од Ларнака, ќе бидат обелоденети утре. „Со задоволство објавуваме дека го продолживме

Тричковски потпиша нов договор со АЕК Ларнака

Тричковски потпиша нов договор со АЕК Ларнака

Македонскиот напаѓач Иван Тричковски и во иднина ќе го носи дресот на АЕК Ларнака, откако денеска стави потпис на нов договор со кипарскиот тим. Информацијата дека договорот е продолжен ја објавија од кипарскиот клуб, а актуелниот договор на Тричковски истекуваше во јуни 2022 година. Тричковски пристигна во првенството во Кипар во 2016 година од Легија

Тричковски потпишува нов договор со АЕК Ларнака

Тричковски потпишува нов договор со АЕК Ларнака

Иван Тричковски ќе ја продолжи авантурата во редовите на АЕК Ларнака откако македонскиот голгетер ги договори условите за продолжување на соработката со овој кипарски прволигаш. Тричковски и сезонава е најдобар стрелец на тимот со шест гола по првите пет одиграни натпревари, откако и во последните неколку сезони беше клучен играч на АЕК. Ова беше доволна

Тричковски останува во АЕК Ларнака – се договори за нова соработка

Тричковски останува во АЕК Ларнака – се договори за нова соработка

Доскорешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски останува дел од АЕК Ларнака, откако кипарскиот клуб денеска објави дека е договорена нова соработка, но утре ќе ги соопшти сите детали на официјалното потпишување на новиот договор. Тричковски е најдобриот странец што воопшто заиграл во историјата на овој клуб, а сезонава има невиден старт со