притисни ентер »

Лица без шминка: Изолацијата овозможи да видиме како навистина изгледаат познатите
Лица без шминка: Изолацијата овозможи да видиме како навистина изгледаат познатите

Лица без шминка: Изолацијата овозможи да видиме како навистина изгледаат познатите

Целиот свет е во изолација (или барем би требало да биде), а со цел да се зачува сопственото здравје и здравјето на другите и што побрзо да се надмине ситуацијата со КОВИД-19. Кај нас, а и во светот, познатите личности праќаат пораки за поддршка и молба за сите да останеме во своите домови. Исто така, дел од нив споделија како го поминуваат времето

Денес шетаме по брегот на Калифорнија

Денес шетаме по брегот на Калифорнија

Продолжуваме да шетаме од нашата дневна соба, овој пат преку инстаграм и профилот Debodoes. Профил посветен на боите на Калифорнија и Лос Анџелес, нивните тесни улични, песочни плажи, и зајдисонце како на филм. Уживајте – View this post on Instagram Steps to paradise A post shared by Darin (@debodoes) on Mar 18, 2020 at 12:39pm PDT View this post on

Објавите на ѕвездите од карантин ги разбеснаа фановите: Мора да ви е тешко во тие големи вили

Објавите на ѕвездите од карантин ги разбеснаа фановите: Мора да ви е тешко во тие големи вили

Бројни светски ѕвезди побрзаа на социјалните мрежи да се пожалат на самоизолацијата и на фановите да им покажат дека псотојаното седење дома не мора да биде тешка работа. Па така, Кардашијанките и нивната мајка Крис Џенер им порачаа на фановите дека доколку тие можат да издржат во самоизолација во своите вили со огромните приватни полиња и коњи кои

Луѓето се бесни на објавите од карантин на ѕвездите

Луѓето се бесни на објавите од карантин на ѕвездите

Бројни светски ѕвезди побрзаа на социјалните мрежи да се пожалат на самоизолацијата и на фановите да им покажат дека псотојаното седење дома не мора да биде тешка работа. Па така, Кардашијанките и нивната мајка Крис Џенер им порачаа на фановите дека доколку тие можат да издржат во самоизолација во своите вили со огромните приватни полиња и коњи кои

#ИнстаСреќа: Еве што прават познатите личности во карантин

#ИнстаСреќа: Еве што прават познатите личности во карантин

Селена Гомез, Кендал Џенер, Бела Хадид, Елен Деџенерис, Криси Тиген и многу други селебрити личности споделија на своите Инстаграм профили како го поминуваат времето во самоизолација. Доколку мислите дека животот на познатите е многу поразличен од вашиот во овие денови тоа не е воопшто така. Како и сите нас, и тие седат во своите домови, читаат, готват,

Лица без шминка: Изолацијата овозможи да видиме како навистина изгледаат познатите

Лица без шминка: Изолацијата овозможи да видиме како навистина изгледаат познатите

Целиот свет е во изолација (или барем би требало да биде), а со цел да се зачува сопственото здравје и здравјето на другите и што побрзо да се надмине ситуацијата со КОВИД-19. Кај нас, а и во светот, познатите личности праќаат пораки за поддршка и молба за сите да останеме во своите домови. Исто така, дел од нив споделија како го поминуваат времето

Како го поминуваат времето во карантин Бела Хадид, Емили Ратајковски, Кендал Џенер…

Како го поминуваат времето во карантин Бела Хадид, Емили Ратајковски, Кендал Џенер…

Деновите во изолација се пред нас, во зависност од државите кои донесуваат различни мерки за уништување на една од најголемите опасности на човештвото денес, а тоа е ковид-19. Благодарение на Инстаграм, имаме прилика што од воајерство, што од љубопитност, да погледнеме што прават во самоизолација оние кои ги следат милиони луѓе. За да се уништи ширењето

Како изгледал НБА стилот пред 20/30 години?

Како изгледал НБА стилот пред 20/30 години?

Поради прекинот во НБА лигата, поради корона вирусот, задоволството од секојдневно анализирање на кошаркарски стилови од тунелот е на пауза. Добро е што модниот свет е креативен, и ова време го пополнува со навраќање 20/30 години наназад, и потсетување на НБА стиловите од минатото. Олимписките комбинации на Џордан, Стоктон, Меџик и компанија, а и нешто