притисни ентер »

Алонсо залудно ќе губи време со Формула 1
Алонсо залудно ќе губи време со Формула 1

Алонсо залудно ќе губи време со Формула 1

Со трката за Големата награда на Абу Даби викендов беше спуштена завесата на уште една сезона во Формула 1 И оваа година доминација на патеката имаше пилотот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, кој на најдобар можен начин ја заврши сезоната – со победа на „Јас Марина“. Возбудувањата повторно недостадуваа на патот кон светската титула, па така Британецот