притисни ентер »

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари. За петтото лице поради здравствени причини е предложена мерка на претпазливост,

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари. За петтото лице поради здравствени причини е предложена мерка на претпазливост,

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИМАЛ И ПАРТНЕР ВО ШВЕРЦОТ?: Претседателот на СДСМ од Арачиново вмешан во шверцот, вчера успеал да избега?

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИМАЛ И ПАРТНЕР ВО ШВЕРЦОТ?: Претседателот на СДСМ од Арачиново вмешан во шверцот, вчера успеал да избега?

Голема престрелка во текот на вчерашниот ден ги потресе мештаните на с.Горно Коњаре и с.Баделен, откако на приватниот ранч на градоначалникот на општина Ново Село Боро Стојчевски полицијата спроведе голема акција за разбивање на шверцерски групи на цигари кои робата ја криеле во магацини во ранчот. Престрелката ја алармираше и бугарската гранична полиција

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари. За петтото лице поради здравствени причини е предложена мерка на претпазливост, одземање на патна исправа, забрана за напуштање на место на

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Обвинителството бара притвор за градоначалникот на Ново Село

Јавното обвинителство од Струмица побара притвор за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и за уште три други лица, членови на неговото потесно семејство со коишто тој синоќа беше фатен во шверц на цигари. За петтото лице поради здравствени причини е предложена мерка на претпазливост, одземање на патна исправа, забрана за напуштање на место на

Приведен градоначалникот на Општина Ново Село поради шверц на цигари – полицијата стрелала од огнено оружје

Приведен градоначалникот на Општина Ново Село поради шверц на цигари – полицијата стрелала од огнено оружје

Embedded video for Приведен градоначалникот на Општина Ново Село поради шверц на цигари – полицијата стрелала од огнено оружје Актуелниот градоначалник на општина Ново Село Боро Стојчев е приведен поради шверц на цгари.   Заедно со Стојчев приведени се уште четири лица.  Акцијата била спроведена синоќа околу 19 часот во непосредна близина на селото

Градоначалникот на Ново Село и цело негово семејство вмешани во шверц на цигари

Градоначалникот на Ново Село и цело негово семејство вмешани во шверц на цигари

35 Споделувања Share Tweet Градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев, вчера бил уапсен откако полицијата пресретнала две моторни возила натоварени со кутии со цигари. Од СВР Струмица соопштиле дека во едното возило имало 29, а во другото 49 кутии со по 50 штеки цигари. Едното возило го управувал токму градоначалникот на Ново Село, додека во другото

Обвинителството од Струмица сомничи пет лица за криумчарење цигари

Обвинителството од Струмица сомничи пет лица за криумчарење цигари

Основното јавно обвинителство Струмица поведе постапка против пет лица за сторено кривично дело криумчарење цигари. Тие се осомничени дека вчера се обиделе да пренесат непријавена стока – цигари преку див премин на македонско-бугарската граница. – Од страна на овластени полициски службеници биле откриени и сопрени на два километри од граничниот камен,

Приведениот градоначалник од СДСМ пред изборите ветуваше чесност

Приведениот градоначалник од СДСМ пред изборите ветуваше чесност

Градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев во неговата предизборна кампања пред локалните избори во 2017 година на сограѓаните им ветуваше транспарентност, демократија, визија и домаќинско работење. Тој на пресконференции посочуваше како неговиот претходник, кој беше од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, не работел чесно и транспарентно. Но, го прозиваше и за

Пукотници во Струмичко Ново Село, Уапсен градоначалникот, осомничен за шверц со цигари

Пукотници во Струмичко Ново Село, Уапсен градоначалникот, осомничен за шверц со цигари

Комбиња полни со картонски кутии со цигари, мотор,  токи воки комуникација, двоглед, фрлена торба, биле дел од реквизитите што ги користела петчлената група шверцери, на чело со градоначалникот на Општина Ново Село, а во која била вклучена и неговата сопруга и членови на семејството.  29 кутии со по 50 штеки и една кутија со 49 штеки цигари, пронашла