притисни ентер »

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија
Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Во дербито на неделата во Лигата на шампиони, Барселона и покрај фантастичниот камбек на Кјелце во второто полувреме, успеа да стигне до својата втора победа во новата сезона во европската елита со 32:28, додека ППД Загреб доживеа вистински потоп на гостувањето кај Магдебург, губејќи со огромни 35:25. Иако се очекуваше да биде поизрамнето, Барса направи

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Во дербито на неделата во Лигата на шампиони, Барселона и покрај фантастичниот камбек на Кјелце во второто полувреме, успеа да стигне до својата втора победа во новата сезона во европската елита со 32:28, додека ППД Загреб доживеа вистински потоп на гостувањето кај Магдебург, губејќи со огромни 35:25. Добивај вести на вибер Иако се очекуваше да биде

„Два од два“ за Барса и Магдебург во ЛШ, Нант го совлада Пик Сегед

„Два од два“ за Барса и Магдебург во ЛШ, Нант го совлада Пик Сегед

ВИДЕО: „Два од два“ за Барса и Магдебург во ЛШ, Нант го совлада Пик Сегед Ф.К. Пред 5 секунди Момент од натпреварот помеѓу ланските финалист во ЛШ Барса и Келце/Барселона, Шпанија/22 септември 2022/фото: EPA-EFE/Enric Fontcuberta Денеска се комплетираше и второто коло од групната фаза во ЕХФ Лигата на шампионите , Барселона како актуелен европски првак

ЛШ: Нант убедливи против Сегед, драма меѓу ГОГ и Динамо

ЛШ: Нант убедливи против Сегед, драма меѓу ГОГ и Динамо

По тешкиот пораз од Кјелце во првото коло, Нант ја забележа првата победа во новата сезона во Лигата на шампиони на ЕХФ, доминирајќи над Пик Сегед за 35:30 победа, додека Динамо Букурешт со импресивен камбек стигна до 38:38 реми на гостувањето кај данскиот ГОГ Во израмнетото прво полувреме, Нант успеа да дојде до предност од два гола, по што во второто,

ЛШ: Нант убедливи против Сегед, драма меѓу ГОГ и Динамо

ЛШ: Нант убедливи против Сегед, драма меѓу ГОГ и Динамо

По тешкиот пораз од Кјелце во првото коло, Нант ја забележа првата победа во новата сезона во Лигата на шампиони на ЕХФ, доминирајќи над Пик Сегед за 35:30 победа, додека Динамо Букурешт со импресивен камбек стигна до 38:38 реми на гостувањето кај данскиот ГОГ Добивај вести на вибер Во израмнетото прво полувреме, Нант успеа да дојде до предност од

Барса ја доби репризата на финалето, ППД Загреб убедливо загуби во Германија

Барса ја доби репризата на финалето, ППД Загреб убедливо загуби во Германија

Шпанска Барселона која е актуелен ракометен првак го победи полски Кјелце со 32-28 за втора победа на Каталонците на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, а ППД Загреб доживеа убедлив пораз со двоцифрена разлика во Германија кај Магдебург (25-35). Кјелце во Каталонија се држеше нешто повеќе од пола полувреме кога беше во егал 10-10, по

ЛШ: Нант убедливи против Сегед, драма меѓу ГОГ и Динамо

ЛШ: Нант убедливи против Сегед, драма меѓу ГОГ и Динамо

По тешкиот пораз од Кјелце во првото коло, Нант ја забележа првата победа во новата сезона во Лигата на шампиони на ЕХФ, доминирајќи над Пик Сегед за 35:30 победа, додека Динамо Букурешт со импресивен камбек стигна до 38:38 реми на гостувањето кај данскиот ГОГ Во израмнетото прво полувреме, Нант успеа да дојде до предност од два гола, по што во второто,

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Во дербито на неделата во Лигата на шампиони, Барселона и покрај фантастичниот камбек на Кјелце во второто полувреме, успеа да стигне до својата втора победа во новата сезона во европската елита со 32:28, додека ППД Загреб доживеа вистински потоп на гостувањето кај Магдебург, губејќи со огромни 35:25. Иако се очекуваше да биде поизрамнето, Барса направи

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

Во дербито на неделата во Лигата на шампиони, Барселона и покрај фантастичниот камбек на Кјелце во второто полувреме, успеа да стигне до својата втора победа во новата сезона во европската елита со 32:28, додека ППД Загреб доживеа вистински потоп на гостувањето кај Магдебург, губејќи со огромни 35:25. Добивај вести на вибер Иако се очекуваше да биде