притисни ентер »

„Лудакот“ Биелса призна: Испратив човек за да го шпионира тренингот на Дерби!
„Лудакот“ Биелса призна: Испратив човек за да го шпионира тренингот на Дерби!

„Лудакот“ Биелса призна: Испратив човек за да го шпионира тренингот на Дерби!

Лидерот во Чемпионшип, Лидс Јунајтед, го победи Дерби Каунти во рамки од 27. коло и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Менаџерот на екипатa во која што настапува нашиот Езџан Алиоски, Марсело Биелса, за англиските медиуми отворено говореше за инцидентот кој му претходеше на средбата. Еден член од неговиот клуб бил испратен да го шпионира тренингот

Биелса откри каква порака добил од Лампард за скандалот со шпионирање

Биелса откри каква порака добил од Лампард за скандалот со шпионирање

Лидс Јунајтед го доби дербито со Дерби Каунти со 2:0 и се врати на триумфите по двата порази во серија, но сепак трите освоени бода на Езџан Алиоски и неговите соиграчи останаа во сенка на тоа што се случи пред мечот. Контроверзниот Марсело Биелса се погрижи за нескојдневна увертира бидејќи испрати човек да го шпионира тренингот на Дерби, а бидејќи

Тимот на Алиоски се извини за шпионирањето на тренингот на Дерби

Тимот на Алиоски се извини за шпионирањето на тренингот на Дерби

Од Лидс велат дека тој потег на Биелса се коси со чесниот пристап во работењето на самиот клуб, од таму додаваат дека сопственикот на тимот од Еланд Роуд веќе остварил средба со својот колега од спротивниот табор за формално да му се извини. Шефот на стручниот штаб на чемпионшиплигашот Лидс, каде настапува нашиот Езгјан Алиоски, Марсело Биелса, или

Жесток скандaл го раздрма англискиот фудбал! Познатиот фудбалски експерт ја шпионирал екипата на Лампард

Жесток скандaл го раздрма англискиот фудбал! Познатиот фудбалски експерт ја шпионирал екипата на Лампард

Менаџерот на Лидс, Марсело Бјелс, призна дека испраќал луѓе да ги “шпионираат” тренинзите на Дерби во пресрет на 27-то коло на Втората Англиска лига. Лидс во петокот го совлада Дерби со 2-0 и се зацрврсти на лидерската позиција. Екипата на Дерби ја предводи легендарниот Френк Лампард. Меѓутоа, по утакмицата главна тема не беше победата на Лидс, туку

Лидс официјално му се извини на Дерби поради шпионот на Биелса

Лидс официјално му се извини на Дерби поради шпионот на Биелса

Легендарниот Марсело биелса пред мечот од 27. коло во Чемпионшип-лигата призна дека испратил шпион на тренингот на Дерби каунти. Лидс испрати официјално соопштение и му се извини на противникот поради потегот на нивниот тренер. „По изјавата на Биелса, управата на клубот реши да разговара со тренерот и да го потсети дека интегритетот и искреноста се

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

Менаџерот на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса призна дека ги испратил своите помошници за да го шпионираат тренингот на Дерби Каунти во пресрет на 27. коло на Чемпионшип лигата во Англија. Во петокот, Лидс го порази тимот предводен од Френк Лампард со 2:0, со головите на Руфа во првото и Херисон во второто полувреме и се искачи на првото место на табелата

Нема понатаму, Англичаните дефинитивно се најлуди навивачи

Нема понатаму, Англичаните дефинитивно се најлуди навивачи

Во четвртокот англиските медиуми соопштија дека во тренинг базата на Дерби Каунти полицијата привела човек кој наводно со двоглед им ги шпионирал тренинзите во пресрет на дербито со Лидс Јунајтед во петокот вечер. Френк Лампард, кој го тренира Дерби рекол дека биле многу вознемирени од настанот и дека тоа веројатно бил човек на Лидс. Полиицијата во

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

Менаџерот на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса призна дека ги испратил своите помошници за да го шпионираат тренингот на Дерби Каунти во пресрет на 27. коло на Чемпионшип лигата во Англија. Во петокот, Лидс го порази тимот предводен од Френк Лампард со 2:0, со головите на Руфа во првото и Херисон во второто полувреме и се искачи на првото место на табелата

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

Менаџерот на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса призна дека ги испратил своите помошници за да го шпионираат тренингот на Дерби Каунти во пресрет на 27. коло на Чемпионшип лигата во Англија. Во петокот, Лидс го порази тимот предводен од Френк Лампард со 2:0, со головите на Руфа во првото и Херисон во второто полувреме и се искачи на првото место на табелата

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

„Би-Би-Си“ објави дека Фудбалската асоцијација (ФА) започнала истрага за наводите дека забележале еден член на стручниот штаб на Лидс како сомнително се однесува пред тренинг теренот на Дерби. Лидс, 12 јануари 2019 (МИА) – Менаџерот на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса призна дека ги испратил своите помошници за да го шпионираат тренингот на Дерби Каунти