притисни ентер »

Ѓоковиќ казнет за недоличното однесување
Ѓоковиќ казнет за недоличното однесување

Ѓоковиќ казнет за недоличното однесување

Првиот светски тениски рекет, Србинот, Новак Ѓоковиќ, кој загуби од Данил Медведев во финалето на УС Опен со 3:0 во сетови, заработи казна од организаторите на турнирот во висина од 5.000 долари. Нервозата која беше евидентна во текот на финалниот меч кај српскиот ас во еден момент кулминираше со пцуење по што бесот го истури на рекетот кој го искрши

Ѓоковиќ казнет со 5.000 долари

Ѓоковиќ казнет со 5.000 долари

Финалето на САД Опен, беше најдобро во кариерата за рускиот тенисер Данил Медведев. Никој не очекуваше негова лесна победа во три сета над големиот фаворит Новак Ѓоковиќ. Српскиот ас немаше апсолутно никакво решение за играта на ривалот. По навика, бесот го исфрли со кршење на рекетот и неколку нервозни реакции. Организаторите на турнирот затоа му

Парична казна за Ѓоковиќ поради неспортско однесување во финалето на УС Опен

Парична казна за Ѓоковиќ поради неспортско однесување во финалето на УС Опен

Најдобриот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ е парично казнет со пет илјади долари поради неспортско однесување на финалниот натпревар на УС Опен кој Србинот го загуби со 3-0 од рускиот тенисер Данил Медведев. Српскиот ас во текот на целиот меч имаше подредена улога, а на момент покажа и немоќ и лутина. Па така во еден момент „подебелиот крај“ го извлече

Казна за Ѓоковиќ: Во овие моменти се однесувал неспортски

Казна за Ѓоковиќ: Во овие моменти се однесувал неспортски

Казна за Ѓоковиќ: Во овие моменти се однесувал неспортски (ВИДЕО) Најдобриот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ е парично казнет со пет илјади долари поради неспортско однесување на финалниот натпревар на УС Опен кој Србинот го загуби со 3-0 од рускиот тенисер Данил Медведев. Српскиот ас во текот на целиот меч имаше подредена улога, а на момент покажа

Ѓоковиќ доби парична казна поради неспортско однесување на УС Опен

Ѓоковиќ доби парична казна поради неспортско однесување на УС Опен

Да потсетиме, Ѓоковиќ беше во лов по 21 -та грен слем титула на УС Опен, со што би ги надминал Роџер Федерер и Рафаел Надал, кои имаат по 20. Тој, исто така, се обиде да стане првиот тенисер по 1969 година и Род Лејвер кој го освои календарскиот Грен слем, но Медведев не му даде шанса да ја приклучи оваа на титулите од Австралија опен, Ролан Гарос

Ѓоковиќ казнет за неспортско однесување, но тоа е ситница во однос на она што го заработи

Ѓоковиќ казнет за неспортско однесување, но тоа е ситница во однос на она што го заработи

Најдобриот тенисер на светот и финалистот на годинешниот УС Опен, Новак Ѓоковиќ, казнет е парично во износ од 6.000 американски долари поради неспортското однесување во текот на финалето во кое беше поразен од Данил Медведев со 3:0 во сетови. Ѓоковиќ на УС Опен беше во потера по својот 21. гренд слем трофеј, со кој требаше да се одвои од Роџер Федерер

Ѓоковиќ си заработи финансиска казна за неспортско однесување

Ѓоковиќ си заработи финансиска казна за неспортско однесување

Финалето на УС Опен донесе убедливо издание, можеби најдобро во кариерата на Данил Медведев. Никој не очекуваше негова лесна и победа во три сета над големиот фаворит Новак Ѓоковиќ. Српскиот ас немаше апсолутно никакво решение за играта на ривалот. По навика, бесот го исфрли со искршен рекет и неколку нервозни реакции. Организаторите на турнирот денес

Организаторите на Ју-Ес Опен удрија по џебот на Ѓоковиќ

Организаторите на Ју-Ес Опен удрија по џебот на Ѓоковиќ

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ го дочека непријатна ситуација по завршувањето на финалето на Ју-Ес Опен против Данил Медведев. Организаторите на гренслем-турнирот во Њујорк решија да го казнат парично српскиот ас, па така Ѓоковиќ ќе мора да плати 5.000 долари поради неспортско однесување во текот на мечот. Засега не е откриено каков неспортски потег

Овации за поразениот Ѓоковиќ на кој Њујорк му го стопли срцето

Овации за поразениот Ѓоковиќ на кој Њујорк му го стопли срцето

Најдобриот тенисер во светот кој е број 1 на АТП рекордни 338 недели, не успеа да ги врзе сите четири Грен слем титули во една година и да стигне прв до историска бројка од 21. Даниел Медведев како втор носител, го уништи Ѓоковиќ со 3:0 (6:4, 6:4 и 6:4) за време од 2 часа и 17 минути и ја освои првата Грен слем титула во кариерата. Со овој триумф тој

Новак Ѓоковиќ доби казна за неспортско однесување на УС Опен

Новак Ѓоковиќ доби казна за неспортско однесување на УС Опен

По поразот во финалето на УС Опен од Медведев, најдобриот тенисер на светот ќе мора да плати и казна. Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен изгуби од Даниел Медведев и така остана без календарскиот Грен слем. Но, освен тешките моменти кои го натераа да заплаче на теренот, организаторите му изрекоа и парична казна. Ѓоковиќ ќе мора да плати 5.000 долари