притисни ентер »

Ѓукиќ: Знаеме која е најсилната страна на Елверум
Ѓукиќ: Знаеме која е најсилната страна на Елверум

Ѓукиќ: Знаеме која е најсилната страна на Елверум

Вардар 1961 новата сезона во Лигата на шампионите ќе ја започне против норвешки Елверум. Тоа е состав со кој „црвено-црните“ се сретнаа и лани во групната фаза и на тие дуели имаа позитивен учинок, славеа на гости со 35-32, додека пак во Скопје беше нерешено 34-34. Секако желбата на вардарци е добро да се започне кампањата иако се свесни дека противникот

Вујовиќ: Не ја знам вистинската сила на Вардар, можам да ветам една работа

Вујовиќ: Не ја знам вистинската сила на Вардар, можам да ветам една работа

Екипата на Вардар утре го започнува својот настап во новата сезона во Лигата на шампионите и тоа на гостински терен против Елверум. Овој прв предизвик за „црвено-црните“ носи неколку проблеми, во комбинација за настап не се голманот Борко Ристовски, Анте Кудуз и Едуардо Гурбиндо, ама затоа како опција тренерот Веселин Вујовиќ ќе ги има новите засилувања

Ѓукиќ: Да се вратиме во Скопје со бодови од Норвешка

Ѓукиќ: Да се вратиме во Скопје со бодови од Норвешка

Македонскиот ракометен шампион Вардар утре со гостинскиот натпревар против норвешки Елверум ќе ја стартува новата сезона во Лигата на шампионите. Крилото на „црвено-црните“, српскиот репрезентативец Дарко Ѓукиќ очекува тежок натпревар бидејќи противниците играат многу брз ракомет. „Очекуваме тежок натпревар. Тие имаат млада екипа. И лани беше заедно

Елверум со порака до фановите: Ајде да го испратиме Вардар со празни раце во Скопје!

Елверум со порака до фановите: Ајде да го испратиме Вардар со празни раце во Скопје!

Вардар 1961 новата сезона во Лигата на шампиони ја почнува на гостински терен кај Елверум. Македонскиот првак денеска треба да замине за Норвешка, за утре во 18:45 часот е закажан мечот од првото коло. Ќе биде тешко, противникот ќе игра пред своите фанови. После долго време поради пандемијата коронавирус и во оваа земја навивачите се вртаќаат на трибините

Елверум со порака до фановите: Ајде да го испратиме Вардар со празни раце во Скопје!

Елверум со порака до фановите: Ајде да го испратиме Вардар со празни раце во Скопје!

Вардар 1961 новата сезона во Лигата на шампиони ја почнува на гостински терен кај Елверум. Македонскиот првак денеска треба да замине за Норвешка, за утре во 18:45 часот е закажан мечот од првото коло. Ќе биде тешко, противникот ќе игра пред своите фанови. После долго време поради пандемијата коронавирус и во оваа земја навивачите се вртаќаат на трибините

Вардар со браќата Њокас во Елверум, Ристовски, Кудуз и Гурбиндо останаа во Скопје

Вардар со браќата Њокас во Елверум, Ристовски, Кудуз и Гурбиндо останаа во Скопје

Екипата на Вардар1961 отпатува за Осло, Норвешка каде утре го игра првиот натпревар од групната фаза од Лига на шампионите. Делегацијата на македонскиот првак е составена од 22 членови, во Скопје останаа Борко Ристовски, Анте Кудуз и Едуардо Гурбиндо, а додека со тимот отпатуваа браќата Оливие и Кевин Њокас. „Очекуваме тежок натпревар. Тие имаат млада

Вујовиќ: Во овој момент не можам да кажам дека Вардар е фаворит

Вујовиќ: Во овој момент не можам да кажам дека Вардар е фаворит

Вардар 1961 утре на гостувањето кај Елверум ја почнува новата сезона во Лигата на шампионите. Веселин Вујовиќ за оваа средба нема да ги има на располагање сите сили, во Скопје покрај Ристовски, остана Кудуз, кој има повреда, а ќе го нема ниту Гурбиндо. Иако за шпанскиот ракометар има најави дека ќе си замине, сепак ниту Вујовиќ не ја открива причината

Се уште не ја знам вистинската сила на мојот тим

Се уште не ја знам вистинската сила на мојот тим

Екипата на Вардар 1961 отпатува за Осло, Норвешка каде утре го игра првиот натпревар од групната фаза од Лига на шампионите. Мечот меѓу Елверум и Вардар е закажана за утре со почеток во 18,45 часот. Од стандардниот состав на Вардар, во Осло не отпатуваа Борко Ристовски, Анте Кудуз и Едуардо Гурбиндо. Но, затоа во екипата се браќата Оливие и Кевин Њокас

Вардар замина за Норвешка без Ристовски, Гурбиндо и Кудуз, но ќе играат браќата Њокас

Вардар замина за Норвешка без Ристовски, Гурбиндо и Кудуз, но ќе играат браќата Њокас

Стартот во новата сезона во Лигата на шампионите за двојниот европски првак е утре против Елверум од 18.45 часот Вардар ќе се обиде и по третпат да остане непоразен против норвешкиот клуб Елверум, утре во премиерата во Лигата на шамоионите за двете екипи во новата сезона. Црвено-црните отпатуваа за Норвешка, каде утре од 18.45 часот ќе се обидат да