притисни ентер »

Ѓоковиќ е и билијард мајстор – го „делка“ Иванишевиќ, па го пецна на социјалните мрежи (ВИДЕО)!
Ѓоковиќ е и билијард мајстор – го „делка“ Иванишевиќ, па го пецна на социјалните мрежи (ВИДЕО)!

Ѓоковиќ е и билијард мајстор – го „делка“ Иванишевиќ, па го пецна на социјалните мрежи (ВИДЕО)!

Новак Ѓоковиќ игра фантастичен тенис на Мастерсот во Синсинати. Синоќа лесно обезбеди четвртфинале на овој турнир, а дека неговиот противник Карено-Буста речиси и да не го умори, говори фактот што по тој меч Ноле се реши да одигра неколку партии билијард со својот тренер Горан Иванишевиќ. Судејќи по неговата објава на социјалните мрежи може да се заклучи

Ѓоковиќ го “растурил“ Иванишевиќ: Погледнете што правеле Новак и неговиот тренер по натпреварот во Синсинати! Хрватот сериозно се изнервирал

Ѓоковиќ го “растурил“ Иванишевиќ: Погледнете што правеле Новак и неговиот тренер по натпреварот во Синсинати! Хрватот сериозно се изнервирал

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Шпанецот Пабло Карено Буста и се пласираше во четвртфиналето на Мастерс во Синсинати. Ѓоковиќ по победата 6:3, 6:4 се опуштил со тренерот Горан Иванишевиќ. Тие двајца играле билјард, а поранешниот хрватски тенисер видно се изнервирал затоа што Новак бил поуспешен. Сè на сè, двајцата добро се забавувале