притисни ентер »

Поради дефект прекинато е водоснабдувањето на неколку улици во Струмица
Поради дефект прекинато е водоснабдувањето на неколку улици во Струмица

Поради дефект прекинато е водоснабдувањето на неколку улици во Струмица

Поради дефект на водоводната мрежа, од утрово прекинато е водоснабдувањето во горниот дел на градот Струмица , односно без вода се корисниците кои живеат на потегот од улиците „Бетовенова“, „Бошко Буха“ и дел од „Славчо Стојменски“, како и во населеното место Просениково. Екипи на ЈПКД „Комуналец“ работат на отстранување на дефектот…

Без вода делови од Шуто Оризари

Без вода делови од Шуто Оризари

Прекинот на водоснабдувањето, како што информираат од ЈП Водовод и канализација, е поради уличен дефект ф-125мм на ул.„Гарибалди" бр. 1.

Делови од Шуто Оризари без вода

Делови од Шуто Оризари без вода

Прекинот на водоснабдувањето, како што информираат од ЈП Водовод и канализација, е поради уличен дефек. Прекин во водоснабдување денеска од 18:20 часот до санирање на дефектот имаат корисниците од улиците „Гарибалди”, „Гвадалахара”, „Плачковица” и „Јури Розентал” во општина Шуто Оризари. Прекинот на водоснабдувањето, како што информираат од ЈП Водовод

Прекинато водоснабдување на повеќе улици

Прекинато водоснабдување на повеќе улици

На ден 12.08.2019г.поради уличен дефект ф-125мм на ул.Гарибалди 1 со прекинато водоснабдување ке бидат корисниците од следните улици:Гарибалди,Гвадалахара, Плачковица и Јури Розентал. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 18:20 часот до завршување на дефектот.

Без вода делови од Шуто Оризари

Без вода делови од Шуто Оризари

Прекин во водоснабдување денеска од 18:20 часот до санирање на дефектот имаат корисниците од улиците „Гарибалди“, „Гвадалахара“, „Плачковица“ и „Јури Розентал“ во општина Шуто Оризари. Прекинот на водоснабдувањето, како што информираат од ЈП Водовод и канализација, е поради уличен дефект ф-125мм на ул.„Гарибалди“ бр. 1.

Без вода делови од Шуто Оризари

Без вода делови од Шуто Оризари

Прекин во водоснабдување денеска од 18:20 часот до санирање на дефектот имаат корисниците од улиците „Гарибалди“, „Гвадалахара“, „Плачковица“ и „Јури Розентал“ во општина Шуто Оризари. Скопје, 12 август 2019 (МИА) – Прекин во водоснабдување денеска од 18:20 часот до санирање на дефектот имаат корисниците од улиците „Гарибалди“, „Гвадалахара“, „Плачковица“

Делови од Скопје денеска без вода

Делови од Скопје денеска без вода

Дел од корисниците лоцирани на булеварот „Партизански одреди“ згради 129 и 131 денеска од 8:30 ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Од 9 часот денеска без вода ќе бидат дел од жителите од булеварот „Македонско-косовска бригада“ и дел од улицата „Прохор Пчински“. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот на булеварот „Партизански