притисни ентер »

Хадсон-Одои со евро-гол обезбеди бод за Нотингем Форест

Хадсон-Одои со евро-гол обезбеди бод за Нотингем Форест

Фудбалерите на Нотингем Форест и Барнли ремизираа 1:1 во последниот натпревар од петтото коло на Премиер лигата. Ова беше изедначен натпревар, но се чини дека Барнли треба да жалие, бидејќи ВАР им го „украде“ голот за 1:2, поради игра со рака. Барнли поведе во 41. Минута со голот на Амдуни, додека „шумарите“ израмнија во 62. минута кога Хадсон-Одои

Хадсон-Одои со евро-гол обезбеди бод за Нотингем Форест

Хадсон-Одои со евро-гол обезбеди бод за Нотингем Форест

Фудбалерите на Нотингем Форест и Барнли ремизираа 1:1 во последниот натпревар од петтото коло на Премиер лигата. Ова беше изедначен натпревар, но се чини дека Барнли треба да жалие, бидејќи ВАР им го „украде“ голот за 1:2, поради игра со рака. Барнли поведе во 41. Минута со голот на Амдуни, додека „шумарите“ израмнија во 62. минута кога Хадсон-Одои

Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Нотингем форест и Барнли се задоволија со по еден поен по 1:1 ремито во последниот меч од петтото коло во англиската Премиерлига, по што гостите го освојуваат својот прв поен во повратничката сезона во елитата. Гостите дојдоа во водство со голот на Зеки Амдуни во 41. минута, за Форест да успее да израмни со прекрасниот гол на поранешниот фудбалер на

Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Нотингем форест и Барнли се задоволија со по еден поен по 1:1 ремито во последниот меч од петтото коло во англиската Премиерлига, по што гостите го освојуваат својот прв поен во повратничката сезона во елитата. Гостите дојдоа во водство со голот на Зеки Амдуни во 41. минута, за Форест да успее да израмни со прекрасниот гол на поранешниот фудбалер на

Мајсторија со која донесе бод: Подзаборавениот Хадсон-Одои даде атрактивен гол на дебито за „шумарите“

Мајсторија со која донесе бод: Подзаборавениот Хадсон-Одои даде атрактивен гол на дебито за „шумарите“

Екипите на Нотингем Форест и Барнли одиграа без победник 1-1 во последната средба од 5. коло од англиската Премиер лига. Двете екипи добија по едно полувреме, па така првиот дел им припадна на гостите со голот кој го постигна Амдуни во 41 минута. Вторите 45 минути им припаднаа на домаќините кои се изборија за бод преку атрактивниот гол на летното засилување,

Мајсторски деби-гол на Хадсон Одои, но Барнли го освои првиот бод во ПЛ

Мајсторски деби-гол на Хадсон Одои, но Барнли го освои првиот бод во ПЛ

Екипите на Нотингем Форест и Барнли го поделија пленот во последниот меч од петтото коло во Премиер лигата, играјќи нерешени 1-1 на „Сити Граунд“. Гостинот успеа да поведе во првиот дел, меѓутоа тогаш на сцена стапи новајлијата Калум Хадсон Одои кој изведа мајсторија. Сепак, ниту ефектниот погодок на крилниот играч не беше доволен за победа, а тимот

Мајсторски гол на Хадсон-Одои на своето деби за Нотингем со кој донесе бод против Барнли

Мајсторски гол на Хадсон-Одои на своето деби за Нотингем со кој донесе бод против Барнли

Нотингем форест и Барнли одиграа нерешено 1-1, а Хадсон-Одои имаше деби кое ќе го памети, со прекрасен гол го спаси својот тим од пораз. Барнли поведе со гол на Амадуни пред крајот на првото полувреме. Со предност од 1-0 за гостите се замина на одморот. Во 62. минута Хадсон-Одои постигна прекрасен гол за израмнување на 1-1. Ова беше негов деби натпревар

Хадсон-Одои дебитираше со мајсторски гол за Нотингем и донесе бод против Барнли!

Хадсон-Одои дебитираше со мајсторски гол за Нотингем и донесе бод против Барнли!

Нотингем форест и Барнли одиграа нерешено 1-1, а Хадсон-Одои имаше деби кое ќе го памети, со прекрасен гол го спаси својот тим од пораз. Барнли поведе со гол на Амадуни пред крајот на првото полувреме. Со предност од 1-0 за гостите се замина на одморот. Во 62. минута Хадсон-Одои постигна прекрасен гол за израмнување на 1-1. Ова беше негов деби натпревар