притисни ентер »

МЗТ Скопје убедлив против Спарс пред плејофот дуелот
МЗТ Скопје убедлив против Спарс пред плејофот дуелот

МЗТ Скопје убедлив против Спарс пред плејофот дуелот

МЗТ Скопје со 93:77 го победи Спарс од Сараево во последното коло од лигашкиот дел, токму овој противник е и тимот со кој македонскиот претставник ќе игра во полуфиналето од плејофот. МЗТ Скопје токму со Спарс со кој ќе играат во плејофот го заврши лигашкиот дел од втората АБА лига. Македонскиот тим беше доминантен на денешниот натпревар и забележа

МЗТ ја прекина победничката серија на сараевските Спарс

МЗТ ја прекина победничката серија на сараевските Спарс

Во последниот меч од регуларната сезона од АБА втората лига, македонскиот вице-шампион МЗТ Скопје Аеродром стигнаа до 93:77 (24:23, 21:17, 23:20, 25:17) победа над Сараево спарс во најава на нивниот полуфинален дуел од плеј-офот. Иако мечот немаше некоја голема резултатска важност, за „металците“ секако претставува добар поттик за поважните мечеви

МЗТ ја прекина победничката серија на сараевските Спарс

МЗТ ја прекина победничката серија на сараевските Спарс

Во последниот меч од регуларната сезона од АБА втората лига, македонскиот вице-шампион МЗТ Скопје Аеродром стигнаа до 93:77 (24:23, 21:17, 23:20, 25:17) победа над Сараево спарс во најава на нивниот полуфинален дуел од плеј-офот. Иако мечот немаше некоја голема резултатска важност, за „металците“ секако претставува добар поттик за поважните мечеви

Победа за загревање пред плејофот: МЗТ убедлив против Спарс:

Победа за загревање пред плејофот: МЗТ убедлив против Спарс:

Победа за загревање пред плејофот: МЗТ убедлив против Спарс: МЗТ Скопје со победа против Спарс Сараево од 93-77 го заврши регуларниот дел од сезоната во АБА2-лигата. Овој дуел беше само увертира на она што следува во плејофот, бидејќи токму овие два тима ќе играат меѓусебе во полуфиналето. Натпреварот немаше никакво резултатско значење поради фактот

Минути за уживање – како Самарџиски си поигра со Спарс!

Минути за уживање – како Самарџиски си поигра со Спарс!

Екипата на МЗТ Скопје извојува убедлива победа над Спарс како најава за меѓусебната пресметка во полуфиналето на АБА2 лигата. Македонскиот вицешампион во последниот натпревар од регуларниот дел на регионалното натпреварување со 93-77 го декласира босанскиот тим, а човек на одлука беше репрезентативниот центар, Предраг Самарџиски, Новајлијата во редовите

МЗТ лесно против десеткуваниот Спарс, како загравање за вистинската битка во плеј-офот

МЗТ лесно против десеткуваниот Спарс, како загравање за вистинската битка во плеј-офот

Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром стигнаа до лесна победа од 93-77 против босански Спарс во последниот натпревар од регуларниот дел во АБА 2 лигата. Гостите од Сараево во Скопје допатуваа со десеткуван состав со оглед на тоа што дуелот немаше апсолутно никакво резултатско значење. Па во желбата да ги зачуваат силите повторно за натпреварот со МЗТ

МЗТ го растури Спарс во последниот меч од регуларниот дел во АБА2 лигата

МЗТ го растури Спарс во последниот меч од регуларниот дел во АБА2 лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со убедлива победа над Спарс Сараево од 93-77 го заврши основниот дел во АБА2 лигата. Македонскиот вицешампион не дозволи никакво изненадување пред своите гледачи против тимот кој е нивен противник во полуфиналето на плејофот во ова натпреварување, тим кој денеска настапи без неколку важни играчи. „Сино-белите“ беа

Кочов претпазлив: И во убедливиот триумф се уверивме колку опасна екипа е Спарс!

Кочов претпазлив: И во убедливиот триумф се уверивме колку опасна екипа е Спарс!

За секој спортист најтешко е да се одигра натпревар во кој резултатот воопшто не е важен, поради што тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов, имаше тешка задача да ги мотивира своите избраниците пред вечерашниот дуел со Спарс, последен од регуларниот дел од АБА2. Фактот што овие два тима в среда ја почнуваат полуфиналната плејоф-пресметка беше причината

МЗТ Скопје подобар од сараевски Спарс во меч од АБА-2 лигата

МЗТ Скопје подобар од сараевски Спарс во меч од АБА-2 лигата

МЗТ Скопје Аеродром со победа го заокружи лигашкиот дел во АБА.2 конкуренцијата Македонскиот вице-првак, МЗТ Скопје пред своите симпатизери во Јане Сандански во меч од последното коло, го совлада сараевски Спарс убедливо со 93-77. Аеродромци беа подобри во текот на целиот меч, па сите четири четвртини ги решија во своја полза (24:23, 21:17, 23:20 и

Самарџиски одигра како Шекил: МЗТ му „покажа заби“ на Спарс пред дуелот во плејофот!

Самарџиски одигра како Шекил: МЗТ му „покажа заби“ на Спарс пред дуелот во плејофот!

Кошаркарите на МЗТ Скопје со победа го завршија регуларниот дел од сезоната во АБА2-лигата, откако попладнево, на домашен терен, без поголеми проблеми го совладаа десеткуваниот тим на Спарс (93-77), кој во Скопје допатува без четворицата најдобри играчи (Албијаниќ, Против, Врабец и Бајрамовиќ). Причина за ваквата калкулација на тимот од Сараево беше