притисни ентер »

Симева тргна со три победи во Анталија, Србљак во главната фаза

Симева тргна со три победи во Анталија, Србљак во главната фаза

Македонската тенисерка Александра Симева имаше успешен старт на ИТФ-фјучрс турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари и обезбеди учество во главната фаза. Нашата тениска надеж која има 16 години со три победи ги мина квалификациите и дојде до место во главната фаза. Таму ја чека натпревар против Дарија Лодикова од Русија која се наоѓа на 735