притисни ентер »

Мицкоски: Заев сака контрола врз обвинителството оти се плаши од Рекет 1, Рекет 2, Рекет 3...
Мицкоски: Заев сака контрола врз обвинителството оти се плаши од Рекет 1, Рекет 2, Рекет 3...

Мицкоски: Заев сака контрола врз обвинителството оти се плаши од Рекет 1, Рекет 2, Рекет 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека се што било изнесено од власта во врска со синоќешната лидерска средба е лага, а со прес-конференцијата, премиерот Зоран Заев се обидел да ги скрие вистинските причини за непостигнувањето договор за законот за ЈО. „Вистина е дека вчера главната борба на Зоран Заев беше да се заштити Зоран

Заев не сака договор за обвинителството за да не одговара за „Рекет“, „Рекет 2“, „Рекет 3“ и „Рекет 4“, вели Мицкоски

Заев не сака договор за обвинителството за да не одговара за „Рекет“, „Рекет 2“, „Рекет 3“ и „Рекет 4“, вели Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека синоќешните преговори за Законот за јавно обвинителство пропаднале затоа што премиерот Зоран Заев сака да задржи контрола врз обвинителството и, како што кажа тој, таа контрола му треба на Заев за да не одговара за „Рекет“, но и за „Рекет 2“, „Рекет 3“ и „Рекет 4“. „Заев само сака да задржи каква било

ПРЕСВРТ: Мицкоски ги има записниците од „Рекет“: Моето име го нема, но има имиња на луѓе од власта

ПРЕСВРТ: Мицкоски ги има записниците од „Рекет“: Моето име го нема, но има имиња на луѓе од власта

Зоран Заев го одби нашиот предлог новиот обвинител во новото обвинителство да се занимава со корупција на избрани и именувани лица без разлика кога тој криминал е сторен, откри лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција по лидерската средба на која не беше постигнат договор меѓу власта и опозицијата за Законот за ЈО. Сведоци бевме

Мицкоски: Свиркачи ни дадоа документи за вмешаноста на власта во „Рекет“

Мицкоски: Свиркачи ни дадоа документи за вмешаноста на власта во „Рекет“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција одговори на обвинувањата на премиерот Зоран Заев дека истрагата за „Рекет“ водат кон лидерот на опозицијата, дека партијата од свиркачи во истражните институции добиле документи од истрагата за скндалот, а кои укажуваат на вмешаност на припадници на власта во криминалот. -Јас нема

ПРЕСВРТ: Мицкоски ги има записниците од „Рекет“: Моето име го нема, но има имиња на луѓе од власта

ПРЕСВРТ: Мицкоски ги има записниците од „Рекет“: Моето име го нема, но има имиња на луѓе од власта

Зоран Заев го одби нашиот предлог новиот обвинител во новото обвинителство да се занимава со корупција на избрани и именувани лица без разлика кога тој криминал е сторен, откри лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција по лидерската средба на која не беше постигнат договор меѓу власта и опозицијата за Законот за ЈО. Сведоци бевме

Се огласи и Мицкоски по средбата со Заев: Има имиња на луѓе од власта во записниците на „Рекет“

Се огласи и Мицкоски по средбата со Заев: Има имиња на луѓе од власта во записниците на „Рекет“

Зоран Заев го одби нашиот предлог новиот обвинител во новото обвинителство да се занимава со корупција на избрани и именувани лица без разлика кога тој криминал е сторен, откри лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција по лидерската средба на која не беше постигнат договор меѓу власта и опозицијата за Законот за ЈО. Сведоци бевме

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ги има исказите и вештачењата за „Рекет“

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ги има исказите и вештачењата за „Рекет“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вели дека премиерот неосновано на вчерашната лидерска средба го обвинувал дека истрагата за „Рекет“ води до него. Мицкоски тврди дека располага со исказите на сведоците во „Рекет“ и вештачењата кои ги спровела обвинителката Вилма Русковска, и доколку се посомнева дека истрагата не се води во континуитет, истите

Мицкоски: Свиркачи кај нас донесоа искази за случајот „Рекет“, во нив има имиња од власта

Мицкоски: Свиркачи кај нас донесоа искази за случајот „Рекет“, во нив има имиња од власта

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска откри дека до нивната партија се доставени искази за случајот „Рекет“. Тој напомена дека во нив има имиња на власта, не сакајќи да открие детали. Мицкоски рече дека ќе ги објави, само доколку тој и неговата партија видат дека водењето на овој случај оди во друг правец. „Свиркачи во ВМРО-ДПМНЕ ги донесоа

Мицкоски по Лидерската: Заев се дрзна да ме обвини за Рекет а вмешани се имиња од власта

Мицкоски по Лидерската: Заев се дрзна да ме обвини за Рекет а вмешани се имиња од власта

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, по неуспешната Лидерска средба која траеше седум часа во Собранието, на прес-конференција ги кажа сите предлози на власта. - Заев предложи ново Обвинителство на исто ниво со она на Русковска, а обвинителот да биде на предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Покрај надлежностите, откако ќе ги земе десетте помошници на Катица

Мицкоски направи пресврт, објави дека ги има записниците од „Рекет“: Тука го нема моето име, но има имиња од власта!

Мицкоски направи пресврт, објави дека ги има записниците од „Рекет“: Тука го нема моето име, но има имиња од власта!

Мицкоски направи пресврт, објави дека ги има записниците од „Рекет“: Тука го нема моето име, но има имиња од власта! Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес одржа прес-конференција на која говореше за синоќешната лидерска средба и за причините поради кои не е постигнат договор. На обвинувањата од Заев во врска со случајот „Рекет“, Мицкоски