притисни ентер »

Шокантно: Сити не може да обезбеди авион за да се врати од Њукасл!

Шокантно: Сити не може да обезбеди авион за да се врати од Њукасл!

Ете и тоа може да им се случи на најголемите и најбогатите клубови во Европа. Па и на Манчестер Сити, европскиот првак. Имено четата на Пеп Гвардиола отпатува за Њукасл каде вечерва ќе игра протов истоимениот тим во рамките на 1/16 финалетона Лига Купот, но екипата, односно играчите и стручниот штаб не може да се вратат со авион или воз, туку ќе мора

Њукасл сонува големи соништа пред Сити

Њукасл сонува големи соништа пред Сити

Новата сезона на островот започна пред околу месец и половина, а Њукасл и Манчестер Сити по втор пат ќе вкрстат копја. „Страчките“ ќе му гостуваат на Манчестер Сити во осминафиналето на Лига купот со намера да се реваншираат за тесниот пораз во второто коло од Премиер лигата. Тогаш Њукасл пукна од самодоверба откако ја уништи Астон Вила во премиерата

Шокантно: Сити не може да обезбеди авион за да се врати од Њукасл!

Шокантно: Сити не може да обезбеди авион за да се врати од Њукасл!

Ете и тоа може да им се случи на најголемите и најбогатите клубови во Европа. Па и на Манчестер Сити, европскиот првак. Имено четата на Пеп Гвардиола отпатува за Њукасл каде вечерва ќе игра протов истоимениот тим во рамките на 1/16 финалетона Лига Купот, но екипата, односно играчите и стручниот штаб не може да се вратат со авион или воз, туку ќе мора

Пеп дека најдобар, па се предомисли и призна: Претерав!

Пеп дека најдобар, па се предомисли и призна: Претерав!

Матеус Нуњес оваа есен се пресели во редовите на европскиот првак, Манчестер Сити. „Граѓаните“ за 25-годишниот фудбалер платија 62 милиони евра на Вулверхемптон.  Матеус му привлече око на тренерот на Сити, Пеп Гвардиола уште во сезоната 2021/22 кога играше за Спортинг Лисабон. Тогаш Португалецот се сретна со Сити во осминафиналето од Лигата на шампионите,

Пеп дека најдобар, па се предомисли и призна: Претерав!

Пеп дека најдобар, па се предомисли и призна: Претерав!

Матеус Нуњес оваа есен се пресели во редовите на европскиот првак, Манчестер Сити. „Граѓаните“ за 25-годишниот фудбалер платија 62 милиони евра на Вулверхемптон.  Матеус му привлече око на тренерот на Сити, Пеп Гвардиола уште во сезоната 2021/22 кога играше за Спортинг Лисабон. Тогаш Португалецот се сретна со Сити во осминафиналето од Лигата на шампионите,

Гвардиола: Родри не заслужува казна од три натпревари, но правилата се правила

Гвардиола: Родри не заслужува казна од три натпревари, но правилата се правила

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола е свесен дека Родри поради се соочува со суспензија на три натпревари. „Граѓаните“ викендот го победија Нотингем Форест (2:0) во 6. коло од Премиер лигата. Играчот од средниот ред на Сити го фати за гуша играчот од средниот ред Морган Гибс-Вајт и доби црвен картон. Поради овој инцидент, според правилата најверојатно

Гвардиола: Родри не заслужува казна од три натпревари, но правилата се правила

Гвардиола: Родри не заслужува казна од три натпревари, но правилата се правила

„Граѓаните“ викендот го победија Нотингем Форест (2:0) во 6. коло од Премиер лигата. Играчот од средниот ред на Сити го фати за гуша играчот од средниот ред Морган Гибс-Вајт и доби црвен картон. Поради овој инцидент, според правилата најверојатно ќе биде суспендиран на три натпревари. Доколку се донесе таква одлука, Родри нема да игра против Њукасл,

Пеп лут на својот фудбалер: Јас тоа можам да го направам, но тој никако не смее!

Пеп лут на својот фудбалер: Јас тоа можам да го направам, но тој никако не смее!

Фудбалерите на Манчестер Сити остварија победа со 2-0 против Нотингем Форест во рамки на 6. коло од Премиерлигата. Головите за четата на Пеп Гвардиола ги постигнаа Фил Фоден и Ерлинг Халанд, Сепак, до победата дојдоа во сенка на црвениот картон кој го заработи Родри, а стратегот на „граѓаните“ имаше замерка за својот фудбалер. Имено Родри после еден