притисни ентер »

Верстапен по крајот на победничката низа: Знаев дека ќе дојде овој ден
Верстапен по крајот на победничката низа: Знаев дека ќе дојде овој ден

Верстапен по крајот на победничката низа: Знаев дека ќе дојде овој ден

Викендов во Формула 1 заврши серијата од неверојатни 15 победи на трките во низа за екипата на Ред Бул. Карлос Саинц беше најбрз на трката за Големата награда на Сингапур, а изненадувачки шампионот Макс Верстапен не беше ниту на подиумот. Оваа патека е проблематична за Холанѓанецот, па тој финишира на петтото место, првпат по долго време. „Знаев дека

Верстапен: Знаев дека ќе дојде крај на победничката серија, тоа е нормално

Верстапен: Знаев дека ќе дојде крај на победничката серија, тоа е нормално

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, не се вознемири поради прекинот на неговата победничка серија. Холанѓанецот вчерашната трка за ГН на Сингапур ја заврши на 5. место, со што ја прекина својата победничка серија оваа сезона на десет освоени трки по ред. Вкупно, Макс победи на дванаесет трки оваа година. - Мислам дека ќе бидеме побрзи во Јапонија.

Верстапен: Знаев дека ќе дојде крај на победничката серија, тоа е нормално

Верстапен: Знаев дека ќе дојде крај на победничката серија, тоа е нормално

Холанѓанецот вчерашната трка за ГН на Сингапур ја заврши на 5. место, со што ја прекина својата победничка серија оваа сезона на десет освоени трки по ред. Вкупно, Макс победи на дванаесет трки оваа година. - Мислам дека ќе бидеме побрзи во Јапонија. Патека Сузука е многу различна по своите карактеристики од Сингапур, не треба да се прават паралели

Верстапен: Знаев дека ќе дојде крај на победничката серија, тоа е нормално

Верстапен: Знаев дека ќе дојде крај на победничката серија, тоа е нормално

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, не се вознемири поради прекинот на неговата победничка серија. Холанѓанецот вчерашната трка за ГН на Сингапур ја заврши на 5. место, со што ја прекина својата победничка серија оваа сезона на десет освоени трки по ред. Вкупно, Макс победи на дванаесет трки оваа година. – Мислам дека ќе бидеме побрзи во Јапонија.

Верстапен: Можеш да победиш од последното место во Белгија, но не и во Сингапур

Верстапен: Можеш да победиш од последното место во Белгија, но не и во Сингапур

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен рече дека може да ја „заборави“ својата 11-та победа по ред. Тој денес се квалификуваше на 11. место за ГН на Сингапур и е изложен на ризик да ја прекине својата рекордна серија. - Сакам да победувам, но кога победата е невозможна, мора да го прифатиш тоа. Не сакам да предраматизирам, но, се разбира, викендот е многу