притисни ентер »

Џошуа повторно е светски шампион, „дебелкото“ Руиз заврши со пукната аркада
Џошуа повторно е светски шампион, „дебелкото“ Руиз заврши со пукната аркада

Џошуа повторно е светски шампион, „дебелкото“ Руиз заврши со пукната аркада

Британскиот боксер, Ентони Џошуа со едногласна одлука на судиите го победи „мексиканскиот“ Американец, Енди Руис и повторно стана светски шампион во тешка категорија. За Џошуа судиите по завршувањето на 12-те рунди гласаа 118-110, 118-110 и 119-109. Џошуа на овој начин му се реваншираше на „дебелкото“ Руис за сензационалниот пораз во јуни во „Медисон

Ентони Џошуа повторно шампион… Но дали неговиот настап беше шампионски и дали ја заслужува титулата?

Ентони Џошуа повторно шампион… Но дали неговиот настап беше шампионски и дали ја заслужува титулата?

Вчера се одржа римечот помеѓу британскиот боксер Ентони Џошуа и американецот со мексиканско потекло Ентони Руиз. Џошуа успеа да го добие овој меч во исцрпувачи 12 рунди и повторно да стане шампион во тешка категорија. После разочарувачкиот пораз на Џошуа токму од Руиз во претходната борба, се отвори прашањето дали Џошуа навистина ги поседува квалитетите

Џошуа си ги врати појасите, Британецот на поени го победи Руиз по 12 рунди битка!

Џошуа си ги врати појасите, Британецот на поени го победи Руиз по 12 рунди битка!

Ентони Џошуа го доби реваншот со Енди Руиз и си ги врати појасите во тешка категорија, Британецот го победи Мексиканецот на поени по 12 рунди битка. Ентони Џошуа го доби реваншот со Енди Руиз и си ги врати појасите во тешка категорија, Британецот го победи Мексиканецот на поени по 12 рунди битка. Енди Руиз во јуни приреди големо изненадување откако

Џошуа ја доби битката со Руиз и повторно е број еден на светот

Џошуа ја доби битката со Руиз и повторно е број еден на светот

Британскиот боксер, Ентони Џошуа го доби реваншот со Енди Руиз и повторно стана шампион во светска категорија. Џошуа по една исцрпувачка битка со Руиз во Саудиска Арабија славеше со едногласна одлука на судиите со 118-110, 118-110 и 119-109 на поени, односно со тоа му се одмази на Мексиканецот за јунскиот пораз во „Медисон Сквер Гарден“. Битката траеше

Кралот се врати на престолот: Џошуа го „разби“ Роуз во трилер-борба на годината

Кралот се врати на престолот: Џошуа го „разби“ Роуз во трилер-борба на годината

Ентони Џошуа повторно се врати на престолот во светскиот бокс откако во мечот на годината славеше во трилер-борба против бранителот на титулата во тешка категорија, Енди Роуз. Британецот до победата дојде со одлука на судиите по 12 рунди тешка борба, на тој начин во реваншот против Руиз си ги врати појасите во четири верзии кои Мексиканецот му ги одзеде

Џошуа во стилот на Кличко го победи Руиз за враќање на титулата

Џошуа во стилот на Кличко го победи Руиз за враќање на титулата

Ентони Џошуа повторно се врати на престолот во светскиот бокс откако во мечот на годината во Саудиска Арабија славеше во трилер-борба против бранителот на титулата во тешка категорија, Енди Роуз. Британецот до победата дојде со одлука на судиите по 12 рунди тешка борба, на тој начин во реваншот против Руиз си ги врати појасите во четири верзии кои

„Кралот“ се врати на тронот: Ентони Џошуа е новиот светски шампион!

„Кралот“ се врати на тронот: Ентони Џошуа е новиот светски шампион!

Спектаклот во Ријад вреден 100 милиони долари помина во знакот на британскиот боксер, а Руиз е симнат од светскиот врв... Ентони Џошуа со едногласна одлука на судиите беше подобар од Американецот со мексиканско потекло, Енди Руиз и повторно стана светски шампион во тешка категорија пред околу 15.000 илјади гледачи во Саудиска Арабија. После 12 рунди

Џошуа на поени го сруши Руиз и си ги врати шампионските појаси

Џошуа на поени го сруши Руиз и си ги врати шампионските појаси

Британецот Ентони Џошуа ја врати титулата светски првак во бокс во тешка категорија во ИВФ, ИБО, ВБО и ВБА верзијата. Во дуел од 12 рунди во Ријад (Саудиска Арабија), Џошуа на поени го совлада Руиз и му се реваншира за поразот во првата борба. Џошуа до триумфот дојде по целосна тактичка доминација, иако борбата не беше фајтерска и спектакуларна. Уште

Ентони Џошуа си ја врати светската титула во тешка категорија

Ентони Џошуа си ја врати светската титула во тешка категорија

Се боксуваа максимални 12 рунди, немаше нокаут, а тоа му одговараше на Британецот. Тактичката борба на Британецот Ентони Џошуа му донесе победа со судиска одлука во дуелот за светската титула во бокс, тешка категорија. Џошуа го победи фајтерот Енди Руис и си ја врати титулата која му беше одземена од мексиканскиот боксер од Калифорнија. Битката во

Ентони Џошуа победник во дуелот за светската титула во бокс

Ентони Џошуа победник во дуелот за светската титула во бокс

Паметната борба на Британецот Ентони Џошуа му донесе победа соодлука во дуелот за светската титула во бокс, тешка категорија. Џошуа го победи фајтерот Енди Руис и си ја врати титулата која му беше одземена од мексиканскиот боксер од Калифорнија. Борбата се одржа на 20 километри од Ријад, на стадион со 15.000 седишта кој беше изграден за само 56 дена