притисни ентер »

„Серија А треба да започне од нула, само така ќе го спасиме италијанскиот фудбал“
„Серија А треба да започне од нула, само така ќе го спасиме италијанскиот фудбал“

„Серија А треба да започне од нула, само така ќе го спасиме италијанскиот фудбал“

Пандемијата на коронавирус предизвика вистински хаос низ цела Европа, а и понатаму останува најтешката ситуација во Италија. Италија веќе две недели е во целосна блокада и сите спортски натпреварувања се прекинати. Постојат шпекулации за тоа кога сезоната на Апенините би можела да продолжи, но сепак тоа се уште е ставено под знак прашалник. Поранешниот

Откажете го фудбалот, во овие моменти никој не мисли на него

Откажете го фудбалот, во овие моменти никој не мисли на него

Поранешниот фудбалер на Јувентус и на италијанската репрезентација, Анџело ди Ливио, зборуваше за состојбата во фудбалот за време на пандемијата на коронавирусот. Тој нагласи дека фудбалот се наоѓа во тешка состојба, но на никого тоа не треба да му биде на ум. Според Ди Ливио, во овие моменти сите треба да бидат фокусирани на борбата со коронавирусот

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Габриеле Гравина, претседател на Италијанската фудбалска федерација, посочи дека сезоната во Серија А може да се доигра се игра во јули и август. – Не губам надеж за продолжување на првенството. Ќе дадам се од себе за да се случи ова. Meне ми биде многу тешко да се откажам. Јас разбирам дека е рано да размислите за одреден датум, но треба да размислите

Серија А може да се доигра во јули и август

Серија А може да се доигра во јули и август

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија, Габриеле Гравина ја отфрла идејата сезоната во Серија А да биде завршена и тврди дека секако ќе се доигра. Италија е земја која е најтешко погодена од коронавирусот. Спортските натпреварувања се одамна запрени, но Италијанците се убедени дека сезоната ќе заврши. Претседателот на фудбалската федерација

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Габриеле Гравина, претседател на Италијанската фудбалска федерација, посочи дека сезоната во Серија А може да се доигра се игра во јули и август Габриеле Гравина, претседател на Италијанската фудбалска федерација, посочи дека сезоната во Серија А може да се доигра се игра во јули и август. – Не губам надеж за продолжување на првенството. Ќе дадам се

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Габриеле Гравина, претседател на Италијанската фудбалска федерација, посочи дека сезоната во Серија А може да се доигра се игра во јули и август. – Не губам надеж за продолжување на првенството. Ќе дадам се од себе за да се случи ова. Meне ми биде многу тешко да се откажам. Јас разбирам дека е рано да размислите за одреден датум, но треба да размислите

Од Серија А најавуваат: Правиме напори да се игра фудбал, има потенцијални датуми

Од Серија А најавуваат: Правиме напори да се игра фудбал, има потенцијални датуми

КОВИД19 целосно го закочи спортот и сите останати случувања во светот. Навивачите се прашуваат дали првенствата во фудбал ќе се одиграат до крај, а по прашање околу тоа дали во Италија ќе се доигра сезоната, одговараше, претседателот на италијанската федерација Габриел Гравина. „ Не би сакал да губам надеж, ќе дадам се од себе за првенството биде одиграно

Ди Ливио: Време е да се откаже Серија А

Ди Ливио: Време е да се откаже Серија А

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Анџело Ди Ливио апелираше да се откажуви  сезоната. 53-годишниот играч се повлече од фудбалот во 2005 година, откако ја заврши кариерата во која  успеа со Јувентус да освои три Скудета, два Копа Италија и една Лига на шампионите. Според него фудбалот во моментов не е приоритет и тврди дека луѓето размислуваат за сè,

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Габриеле Гравина, претседател на Италијанската фудбалска федерација, посочи дека сезоната во Серија А може да се доигра се игра во јули и август. – Не губам надеж за продолжување на првенството. Ќе дадам се од себе за да се случи ова. Meне ми биде многу тешко да се откажам. Јас разбирам дека е рано да размислите за одреден датум, но треба да размислите

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Натпреварите во Серија А може да се играат во јули-август

Габриеле Гравина, претседател на Италијанската фудбалска федерација, посочи дека сезоната во Серија А може да се доигра се игра во јули и август. – Не губам надеж за продолжување на првенството. Ќе дадам се од себе за да се случи ова. Meне ми биде многу тешко да се откажам. Јас разбирам дека е рано да размислите за одреден датум, но треба да размислите