притисни ентер »

Црвена ѕвезда го сака Несторовски – Палермо бара 7 милиони евра
Црвена ѕвезда го сака Несторовски – Палермо бара 7 милиони евра

Црвена ѕвезда го сака Несторовски – Палермо бара 7 милиони евра

Црвена ѕвезда покажала сериозен интерес за македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, рекол директорот на Палермо Фабрицио Лучези. Локалните медиуми пренесуваат дека Палермо нема лесно да попушти и дека доколку во Црвена ѕвезда навистина толку го сакаат Несторовски тогаш ќе треба да платат помеѓу седум и осум милиони евра. „Нема лесно да се предадеме

Црвена Звезда го посакува Несторовски, но Палермо бара – седум милиони евра!

Црвена Звезда го посакува Несторовски, но Палермо бара – седум милиони евра!

Црвена Звезда, како и многу други клубови, покажаа интерес за македонскиот репрезентативец и напаѓач на Палермо, Илија Несторовски. Директорот на италијанскиот второлигаш Фабрицио Лучези зборуваше за локалните медиуми за интересот за Несторовски и соопшти дека ќе бараат сума меѓу седум и осум милиони евра. „Нема да го продадеме толку лесно. За Несторовски

Црвена ѕвезда го сака Несторовски – Палермо бара 7 милиони евра

Црвена ѕвезда го сака Несторовски – Палермо бара 7 милиони евра

Црвена ѕвезда покажала сериозен интерес за македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, рекол директорот на Палермо Фабрицио Лучези. Локалните медиуми пренесуваат дека Палермо нема лесно да попушти и дека доколку во Црвена ѕвезда навистина толку го сакаат Несторовски тогаш ќе треба да платат помеѓу седум и осум милиони евра. „Нема лесно да се предадеме

Црвена Звезда „фаворит“ за потписот на Несторовски!?

Црвена Звезда „фаворит“ за потписот на Несторовски!?

Македонскиот репрезентативен напаѓач Илија Несторовски ова лето сигурно си заминува од тимот на Палермо, пишуваат италијанските медиуми. На „Маракана“ константно демантираат, но од Апенините и натаму пренесуваат дека Црвена Звезда е многу заинтересирана во Белград да го доведе македонскиот напаѓач. Се очекува Несторовски брзо да ја напушти Сицилија

Италијанците и Србите убедени: Несторовски е многу блиску до Ц. Звезда

Италијанците и Србите убедени: Несторовски е многу блиску до Ц. Звезда

Иако во последните неколку денови стигнуваа деманти за можната преселба на Илија Несторовски во Црвен Звезда, во Италија и Белград никако да престанат шпекулациите околу неговото доаѓање на „Маракана“. Нашиот репрезентативец најверојатно ќе го напушти Палермо ова лето, а како сериозен конкурент за неговиот потпис е белградскиот состав. „Македонецот

Несторовски си заминува од Палермо, Италијанците тврдат дека се сели во Белград!

Несторовски си заминува од Палермо, Италијанците тврдат дека се сели во Белград!

Македонскиот репрезентативен напаѓач Илија Несторовски ова лето ќе го напушти Палермо по три сезони и својата кариера ќе ја продолжи на друго место, а тоа најверојатно ќе биде Црвена Звезда. На „Маракана“ веќе неколку пати ја демантираа оваа вест, но Италијанците упорно пишуваат дека Звезда е силно заинтересирана во Белград да го доведе напаѓачот на

ИСТОРИСКИ МОМЕНТ: ФК Црвена Звезда го МЕГУВА ГРБОТ!

ИСТОРИСКИ МОМЕНТ: ФК Црвена Звезда го МЕГУВА ГРБОТ!

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда ќе има нов грб. Имајќи во предвид дека црвено-белите ја одбраниа титулата, и дека тие се признаваат и дека им е призната онаа од 1946 година, дојде до јубилејниот 30 шампионски трофеј во државните првенства, а со тоа и право да носат амблем со три златни ѕвезди, наместо сегашните две. Клубот од “Маракана”, одлучи во изборот