притисни ентер »

Утрински еликсир: Здрав напиток за почеток на денот
Утрински еликсир: Здрав напиток за почеток на денот

Утрински еликсир: Здрав напиток за почеток на денот

Куркумата е неизбежна состојка во индиската кујна, но ако не јадете индиска храна секој ден, како да го внесете овој совршен зачин во вашата исхрана? Лесно! Зачинете ја топлата вода со лимон.За понатамошно подобрување на вкусот, додадете прстофат цимет кој има анти-воспалителни својства и може да го стабилизира нивото на шеќер во крвта (што значи дека